×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: Podsumowanie ruchu na EuroLotnisko w Gdańsku przygotowało krótkie podsumowanie dotyczące ruchu lotniczego podczas trwania mistrzostw Euro2012. Według wstępnych danych, w okresie od 4 do 24 czerwca 2012 roku, wykonanych zostało 720 operacji lotniczych związanych wyłącznie z turniejem. 

Podczas trwania Euro2012 gdański port lotniczy obsłużył w ruchu specjalnym prawie 20 tys. kibiców (w przylocie oraz odlocie). Kolejne 20 tys. kibiców skorzystało z połączeń regularnych, realizowanych z Rębiechowa. 

W ciągu 20 dni na gdańskim lotnisku wykonano łącznie 3370 operacji lotniczych. Dzienny rekord pod względem ilości padł 22 czerwca, w dniu ćwierćfinału, kiedy wykonano ich 280.

- Rekord ilości wykonanych operacji w ciągu doby świadczy o skali ruchu lotniczego, jaki odbywał się w Gdańsku w trakcie trwających w naszym mieście rozgrywek. Warto również dodać, że owego rekordowego dnia, w jednym momencie mieliśmy na płytach postojowych lotniska zaparkowane aż 62 samoloty! Tak dużego ruchu nie bylibyśmy w stanie obsłużyć bez nowej infrastruktury lotniskowej. Oczywiście rozbudowana infrastruktura to nie wszystko, do obsługi turnieju przygotowywaliśmy się przez długi okres. Dzięki wprowadzeniu licznych rozwiązań logistycznych i olbrzymiemu zaangażowaniu osób koordynujących projekt osiągnęliśmy nasz lotniskowy sukces. Mimo bardzo dużej ilości dodatkowych operacji związanych z Euro, a także dynamicznie rosnącego ruchu regularnego, nie mieliśmy żadnych problemów związanych z obsługą. Zgodnie z przyznawanymi slotami przyjęliśmy, zaparkowaliśmy i obsłużyliśmy każdy przylatujący do Gdańska samolot. Na rych mistrzostwach Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wykonał swój plan w stu procentach - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego w Gdańsku.

Anna Żuchlińska


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie