×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: Rekordowy 19 czerwca
19 czerwca, dzień po ostatnim meczu Euro w tym mieście, na lotnisku w Poznaniu padł rekord zarówno w liczbie pasażerów, jak i liczbie operacji lotniczych. Tego dnia Ławica obsłużyła prawie 11,5 tys. pasażerów.

Poznańskie lotnisko podsumowało ruch związany z piłkarskimi mistrzostwami na dzisiejszej konferencji prasowej. Dzięki lotom związanym z Euro 2012 przez pierwsze trzy tygodnie czerwca ruch na Ławicy był w tym roku znacznie większy niż w ubiegłym.

Najbardziej ruchliwym dniem był 19 czerwca. Poprzedniego wieczoru meczem Włoch z Irlandią zakończyły się rozgrywki grupowe w stolicy Wielkopolski. W wyniku spiętrzenia odlotów kibiców 19 czerwca Ławica odprawiła 11,4 tys. pasażerów, bijąc o ok. 2,5 tys. poprzedni rekord z lipca 2009 r. Tego samego dnia odbyło się 169 operacji lotniczych, w tym 59 związanych z Euro - to także nowy rekord poznańskiego portu.

Bardzo ruchliwym dniem był również 15 czerwca, kiedy to odprawiono 9,2 tys. pasażerów. Ten wynik również był lepszy od dotychczasowego dobowego rekordu. Pod względem liczby operacji lotniczych szczególnie napięty był 14 czerwca - odbyło się wtedy 155 startów i lądowań, w tym 76 związanych z Euro.

Przedstawiciele poznańskiego portu podkreślają, że dzięki rozbudowanej infrastrukturze lotniskowej, nowej części terminala oraz sprawnej koordynacji ruchu lotnisko było maksymalnie wykorzystane, ale obsługa samolotów była punktualna i bezproblemowa.

Dominik Sipińskigość_f412e - Profil
gość_f412e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie