×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus najlepszym inwestorem w EuropieZ okazji 10. jubileuszu Światowej Konferencji Inwestycji w La Baule, wiodący europejski producent samolotów został uhonorowany tytułem Najlepszego Europejskiego Inwestora w Europie w uznaniu za działania podejmowane przez firmę w ciągu ostatnich 10 lat w sferze tworzenia miejsc pracy i inwestycji.

Przez ostatnie 10 lat koncern Airbus zatrudnił około 15 tys. pracowników i zainwestował w tym czasie ponad 14 miliardów euro w 15 europejskich zakładach zlokalizowanych na terenie 4 państw.  Chociaż klienci z Europy stanowią jedynie 15% w całkowitym portfolio klientów, Airbus jest silnie związany ze swoim europejskim rodowodem.

- Jestem niezmiernie zaszczycony tym wyróżnieniem, które jest dowodem uznania dla naszej strategii, realizowanej od 40 lat: projektować i wytwarzać w Europie najlepsze samoloty na świecie. Na naszym kontynencie jest mnóstwo utalentowanych ludzi, których musimy przyciągać oraz innowacji, dzięki którym nasze zakłady i obiekty w Europie ustawicznie się modernizują i rozwijają - powiedział Fabrice Brégier, prezes Airbusa.

Rekrutacja na szeroką skalę jest odpowiedzią na silny rozwój działalności Airbusa, którego motorem jest niemal podwojenie produkcji w ciągu ostatnich 10 lat oraz opracowywanie i realizacją nowych programów.W 2012 r. Airbus planuje zatrudnić około 4 tys. nowych pracowników, w tym 30% specjalistów do pracy w zakładach produkcyjnych i montowniach oraz 70% inżynierów i menadżerów. Aż 40% stanowisk będzie oferowanych młodym absolwentom szkół wyższych. Airbus kładzie nacisk na równość i różnorodność zatrudnienia i  zgodnie z tą polityką celem firmy jest rekrutacja 25 % kobiet w całkowitej liczbie nowo zatrudnionych w tym roku.

Obecnie branża lotnicza zatrudnia 15 milionów ludzi na świecie i wytwarza 400 miliardów euro PKB. Jeśli porównać tę branżę do kraju, uplasowałby się on na 21. pozycji  w rankingu światowych potęg.

Jeśli chodzi o inne kategorie, firma 3M otrzymała nagrodę jako Najlepszy Amerykański Inwestor w Europie a Hitachi jako Najlepszy Inwestor Azjatycki.

- Europa jest obecnie na rozdrożu. Z okazji 10. Jubileuszu Światowej Konferencji Inwestycji wybraliśmy trzy fimy, które mają wyjątkowy wkład w rozwój gospodarki europejskiej w okresie ostatnich 10 lat dzięki poczynionym  inwestycjom bezpośrednim - powiedział Jean Bernard Guerrée, prezes Światowych Konferencji Inwestycji.

Fot. Airbus Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_6f1bf - Profil
gość_6f1bf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie