×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Q400 Eurolotu w programie Smart Parts
Kilka dni temu Bombardier Aerospace podpisał z linią Eurolot pięcioletnią umowę dotyczącą włączenia floty Q400 NextGen do programu Smart Parts. Po pierwszej dostawie maszyny Q400 NextGen w maju 2012 roku, strony ostatecznie sfinalizowały umowę, która jest dostosowana do specyficznych wymagań operacyjnych przewoźnika.

Uczestnictwo w programie zapewni linii Eurolot konkurencyjne, przewidywalne i zaawansowane wymiany podzespołów oraz koszty napraw, a także bardzo dobrą dostępność do kluczowych komponentów dla całej floty samolotów Q400 NextGen wraz z dopuszczeniem ich do eksploatacji.

- Program Smart Parts Bombardiera pomoże wspierać efektywność operacyjną naszych Q400 NextGen w momencie kiedy otwieramy wiele nowych połączeń w regionie. Cieszymy się również z przewidywalności kosztów jakie oferuje program, a także z poziomu usług oferowanych przez firmę Bombardier - powiedział Bartłomiej Matusewicz, wiceprezes Eurolot ds. operacyjno-technicznych.- Bombardier, jako producent oryginalnych części i komponentów jest w wyjątkowej sytuacji, aby zrozumieć potrzeby Eurolotu i zapewnić najlepsze rozwiązania, najwyższą niezawodność i najniższe koszty eksploatacji. Jesteśmy zadowoleni, że kolejna linia lotnicza dołącza do naszego programu Smart Parts, który nadal jest bardzo konkurencyjny w porównaniu do innych ofert - powiedział Gary Martin, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i programów serwisowych Bombardiera.

W marcu Eurolot sfinalizował zamówienie na osiem samolotów Bombardier Q400 NextGen z opcjami na kolejne 12 maszyn tego typu. Trzy pierwsze maszyny SP-EQA,-B,-C są już w Warszawie, a czwarta pojawi w najbliższych tygodniach. Do końca sezonu letniego 2012 roku we flocie Eurolotu ma być już 8 maszyn Q400. Reszta zamówionych samolotów jako opcje, o ile będą one wykorzystane, pojawi się w 2013 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie