Q400 Eurolotu w programie Smart Parts

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
27 czerwca 2012 12:37
4 komentarze
Reklama

Kilka dni temu Bombardier Aerospace podpisał z linią Eurolot pięcioletnią umowę dotyczącą włączenia floty Q400 NextGen do programu Smart Parts. Po pierwszej dostawie maszyny Q400 NextGen w maju 2012 roku, strony ostatecznie sfinalizowały umowę, która jest dostosowana do specyficznych wymagań operacyjnych przewoźnika.

Uczestnictwo w programie zapewni linii Eurolot konkurencyjne, przewidywalne i zaawansowane wymiany podzespołów oraz koszty napraw, a także bardzo dobrą dostępność do kluczowych komponentów dla całej floty samolotów Q400 NextGen wraz z dopuszczeniem ich do eksploatacji.

- Program Smart Parts Bombardiera pomoże wspierać efektywność operacyjną naszych Q400 NextGen w momencie kiedy otwieramy wiele nowych połączeń w regionie. Cieszymy się również z przewidywalności kosztów jakie oferuje program, a także z poziomu usług oferowanych przez firmę Bombardier - powiedział Bartłomiej Matusewicz, wiceprezes Eurolot ds. operacyjno-technicznych.- Bombardier, jako producent oryginalnych części i komponentów jest w wyjątkowej sytuacji, aby zrozumieć potrzeby Eurolotu i zapewnić najlepsze rozwiązania, najwyższą niezawodność i najniższe koszty eksploatacji. Jesteśmy zadowoleni, że kolejna linia lotnicza dołącza do naszego programu Smart Parts, który nadal jest bardzo konkurencyjny w porównaniu do innych ofert - powiedział Gary Martin, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i programów serwisowych Bombardiera.

W marcu Eurolot sfinalizował zamówienie na osiem samolotów Bombardier Q400 NextGen z opcjami na kolejne 12 maszyn tego typu. Trzy pierwsze maszyny SP-EQA,-B,-C są już w Warszawie, a czwarta pojawi w najbliższych tygodniach. Do końca sezonu letniego 2012 roku we flocie Eurolotu ma być już 8 maszyn Q400. Reszta zamówionych samolotów jako opcje, o ile będą one wykorzystane, pojawi się w 2013 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_e587b 2012-06-30 12:30   
gosc_e587b - Profil gosc_e587b
Jak by został przy ATR-ach tez znaleźliby się krytycy !!!
gosc_80c88 2012-06-30 12:25   
gosc_80c88 - Profil gosc_80c88
Cała ta szopka z zakupem niepotrzebnego nikomu Q400 świadczy o tym, że Eurolot dryfuje bez sternika w nieznanym kierunku. Czy ktokolwiek w tej firmie ma jaakieś pojęcie o rachunku kosztów? Kiedy konkurencja obniża ceny, to podniesienie swoich kosztów operacyjnych jest najgłupszym ruchem jaki można było wykonać.
shorty 2012-06-27 20:01   
shorty - Profil shorty
a kto procz bombardiera dostarczy te czesci?? zamienniki z chin? nie ma innej opcji jedyna róznica moze byc w stawkach za roboczogodzine a nie w cenie części. wiadomo ze samoloty i tak sie sprzedaje po cenie a zysk jest w czesciach. dlatego mądre linie licza okres uzytkowania a nie zakup.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama