LAN i TAM zakończyły połączenie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 czerwca 2012 23:12
5 komentarzy
Reklama

Linie lotnicze LAN (Chile) i TAM (Brazylia) zakończyły dziś (22.6) proces łączenia. Nowa spółka LATAM będzie posiadać ok. 40% udziału w rynku lotniczym w Ameryce Łacińskiej.

Połączenie przewoźników nastąpiło poprzez wymianę akcji udziałowców. Szefem LATAM-u został Enrique Cueto, który wcześniej był prezesem chilijskiego LAN-u.

LATAM będzie zatrudniał ok. 51 tys. pracowników, a pasażerowie będą mogli podróżować na pokładach samolotów nowej grupy do 150 miast w 22 krajach. Siatka połączeń cargo LATAM-u obejmie 169 destynacji w 27 państwach.LAN i TAM nadal będą funkcjonować pod osobnymi markami i utrzymają swoje bazy odpowiednio w Santiago de Chile i Sao Paulo. Połączenie w ciągu czterech lat powinno przynieść ponad 600 mln dolarów oszczędności.

Nadal nie wiadomo, w którym sojuszu lotniczym pozostanie linia LATAM. Obecnie LAN jest członkiem oneworld, a TAM - Star Alliance. Jednak nieoficjalne informacje wskazują, że nowa grupa odziedziczy po LAN-ie członkostwo w oneworld. Potwierdza to fakt, że przedstawiciele TAM-u nie pojawili się na niedawnym spotkaniu członków Star Alliance.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
humbak 2012-06-25 01:05   
humbak - Profil humbak
TAM odejdzie, ale za to do "gwiazdek" weszła TACA Avianca. I Copa. :o)
waw-gru 2012-06-23 19:13   
waw-gru - Profil waw-gru
to za mile już do Santiago nie dolecę :( jedyny plus, że na GRU nie wpakują mnie więcej w TAM, kiepską mają klasę biznes
usuniety 2012-06-23 03:00   
usuniety - Profil usuniety
TO już jest pewne że TAM opuści STAR ALLIANCE. Przeczytajcie sobie dyskusję na Airliners.net:
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama