LOT kasuje loty do Newark?

21 czerwca 2012 17:23
44 komentarzy
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT rezygnują z obsługi połączenia między Warszawą i Newark - tak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, w którym ostatni lot na tej trasie został zaplanowany 27 października.
Lotnisko Newark-Liberty znajduje się ok. 24 km na południowy-zachód od nowojorskiego Manhattanu. To drugi pod względem liczby obsługiwanych pasażerów port lotniczy w aglomeracji Nowego Jorku. Lotnisko Newark jest ważnym węzłem przesiadkowym United Airlines, należącej podobnie jak LOT do sojuszu Star Alliance.Rejsy z Warszawy na lotnisko Newark-Liberty są obecnie realizowane 5 razy w tygodniu samolotami Boeing 767-300ER.

LOT oferuje także bezpośrednie loty z Warszawy na lotnisko JFK w Nowym Jorku.

Marek Stus
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pcharasz 2012-06-25 17:41   
pcharasz - Profil pcharasz
Okazuje się, że loty po prostu zostaną przeniesione na JFK, czyli nie zostanie ograniczona frekwencja do Nowego Jorku i okolic. Po prostu, tym samym zaoszczędzą kasę i tyle. Zaprzecza to hipotezie o "myśleniu tylko o Azji".
kulpat 2012-06-25 16:30   
kulpat - Profil kulpat
Chyba juz Nike nie ma zludzen ze lot tylko mysli o azji ale to more byc poczta trek ich up adieu Bo konkurencja jest ogromna a Newark I okolice mama duza polonie I duza obywateli amerykanskich z manhattanu korzysta z ewr .
pcharasz 2012-06-24 14:31   
pcharasz - Profil pcharasz
Myślę, że to dobra decyzja, JFK i EWR za bardzo siebie kanibalizują a i współpraca z United nie układała się bynajmniej wzorowo w EWR. Pytanie tylko, co zrobią ze zwolnionym samolotem? Mówiło się od dawna o lotach do IAD, było by miło a 5 razy w tygodniu spokojnie by zaspokoiło póki co zapotrzebowanie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy