ATR-y na razie zostają w Eurolocie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 lipca 2012 22:23
17 komentarzy
Reklama

We flocie Eurolotu na razie pozostaną samoloty ATR - dowiedział się Pasazer.com. W miarę dostaw nowych Bombardierów Q400 NextGen polski przewoźnik regionalny poszukuje kupców na starsze samoloty, ale na tę chwilę pozostają one we flocie linii. O pozostawienie dwóch małych ATR-ów 42 zabiegał LOT.

Bartłomiej Matusewicz, wiceprezes Eurolotu, tłumaczy w rozmowie z Pasazer.com, że sprzedaż ATR-ów to tylko kwestia czasu. Przewoźnik zbiera oferty i oczekuje na odpowiednio atrakcyjne.

- Długofalowym celem Eurolotu jest posiadanie floty komfortowej z punktu widzenia pasażera i ekonomicznej w obsłudze - mówi Matusewicz.

W kwietniu Eurolot umieścił na swojej stronie internetowej ogłoszenie o sprzedaży jedenastu samolotów, w tym dziewięciu ATR-ów 72 i dwóch ATR-ów 42. Na liście nie zostały umieszczone maszyny o znakach rejestracyjnych SP-EDG i SP-EDH. To one pozostaną we flocie linii na dłużej. Ich sprzedaż jest niemożliwa z uwagi na trwający leasing, a do tego chętnie wykorzysta je LOT.- Z ośmiu Bombardierów, które otrzyma Eurolot, siedem będzie obsługiwać trasy LOT-u. Do tego dwa małe ATR-y pozostaną do obsługi naszych tras o mniejszym wypełnieniu - mówi dla Pasazer.com Leszek Chorzewski, rzecznik PLL LOT.

Według Chorzewskiego ATR-y nie będą przypisane do konkretnych połączeń, ale będą wykorzystywane na wszystkich rejsach, na które zostanie sprzedana mniejsza liczba biletów.

Matusewicz podkreśla, że Eurolot wywiąże się ze wszystkich zobowiązań wobec LOT-u, swojego partnera.

ATR-y 42-500 są znacznie mniejsze od nowych Bombardierów Q400 NextGen. Mają na pokładzie o 30 miejsc mniej, dlatego na niektóre, mniej popularne trasy nadają się znacznie lepiej. Jednak utrzymywanie dwóch modeli samolotów we flocie podwyższy nieco koszty obsługi technicznej.

WYJAŚNIENIE PASAZER.COM: Pierwotnie w artykule informowaliśmy, że Eurolot ATR-ów nie zamierza w ogóle sprzedawać. Nie udało nam się uzyskać więcej szczegółów, bo rzeczniczka linii nie odpowiedziała na nasze maile, przekazane przez nią informacje były nieprecyzyjne, a wypowiedź wiceprezesa niedokładna. Po rozmowie z wiceprezesem Eurolotu okazało się, że tylko tymczasowo ATR-y pozostają we flocie, ale docelowo zostaną sprzedane.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
piotrek737 2012-07-03 14:06   
piotrek737 - Profil piotrek737
gosc_6c552: ELO ma obecnie 3 sztuki (EQA, EQB i EQC). Sam osobiście leciałem każdym. W najbliższym czasie dojdą kolejne dwa czyli EQD i EQE.
gosc_6c552 2012-07-03 13:42   
gosc_6c552 - Profil gosc_6c552
Eurolot ma 2 sztuki Q400
wroord 2012-07-03 12:56   
wroord - Profil wroord
A ile Q400 juz dotarlo do K2? Andrzej masz racje ja tez nie rozumiem dlaczego K2 na swoich wlasnych trasach nie ma code sharing z LO, Przecietny pasazer nie wie ze K2 nie jest czescia LO. Sprzedaz biletow rowniez na stronach LOT pomoglaby wypelnic samoloty K2.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama