Pociągi Kolei Mazowieckich do Modlina

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
20 czerwca 2012 14:31
13 komentarzy
Reklama

Już od 29 czerwca pociągi uruchamiane przez Koleje Mazowieckie zapewnią dogodny dojazd pasażerom do stacji Modlin. Dalej do Mazowieckiego Portu Lotniczego podróżnych zabiorą specjalne autobusy.

Koleje Mazowieckie będą przewozić pasażerów pomiędzy stacją Modlin a Warszawą codziennie. Pierwszy pociąg odjedzie ze stacji Modlin 15 minut po północy. Natomiast ostatni o 23:23. W ciągu całego dnia na trasie Modlin – Warszawa do dyspozycji podróżnych będzie 14 połączeń. Dodatkowo pociągi połączą dwa porty lotnicze w obrębie Mazowsza: Lotnisko Warszawa-Modlin oraz Lotnisko Chopina.

Pociągi na trasie Modlin – Warszawa będą zatrzymywały się na stacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Chotomów, Legionowo Przystanek, Legionowo, Warszawa Płudy, Warszawa Toruńska, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Zachodnia. Część pociągów będzie zatrzymywała się dodatkowo na stacjach: Warszawa Choszczówka oraz Warszawa Praga.Pomiędzy stacją kolejową Modlin a terminalem lotniska od 16 czerwca co 20 minut będą kursowały specjalne autobusy lotniskowe, pomalowane w barwy Kolei Mazowieckich. Mogą pomieścić do 70 pasażerów, są klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów będzie dostosowany do przyjazdów/odjazdów pociągów.

Przejazd pociągiem na stację Modlin ze stacji Warszawa Centralna będzie trwał 44 minuty. Autobusy będą pokonywały trasę stacja Modlin – terminal lotniska w około 10 minut.

Bilet na pociąg z Warszawy Centralnej do stacji Modlin (44 km) będzie kosztował 12,50 zł. Bilet na przejazd autobusem będzie kosztował 3,30 zł. Sprzedaż biletów będzie możliwa w każdej kasie KM oraz w kasach mobilnych jak i u pracownika KM prowadzącego odprawę w autobusach.

Połączenie kolejowe będzie obsługiwać 16 nowoczesnych pociągów typu Elf, które już od września 2011 roku kursują po mazowieckich szlakach. W pojazdach znajduje się prawie 190 miejsc siedzących. W pociągach zamontowano dodatkowe półki na bagaż, wygodne fotele pasażerskie oraz nowoczesne toalety. Pojazdy są klimatyzowane, a także objęte monitoringiem. Elfy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt oraz windy).

Fot. Koleje Mazowieckie
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2012-06-22 20:08   
krzysiekl - Profil krzysiekl
są jeszcze inne pociągi do stacji Warszawa Gdańska a reszta cóż...może część podróżnych będzie chciała jechać tylko do Modlina;) a potem w drugą stronę (Działdowo?) No i jak to będzie jeden autobus to i tak wszyscy z jednego pociągu (zakładając że będzie pełny) nie zmieszczą się do pierwszego busa ;)
mimis 2012-06-22 18:27   
mimis - Profil mimis
Yyyyy... albo te 14 połączeń dziennie to ściema, albo te autobusy co 20 minut, bo to razem się kupy nie trzyma! Między jednym pociągiem a drugim 6 autobusów? A po cholerę, żeby pasażerowie mogli sobie popodziwiać stację w Modlinie przez 1.5 godziny? Przypuszczam, że komuś się numerki gdzieś pomyliły, albo w liczbie pociągów, albo w częstości autobusów.
gosc_ed6bf 2012-06-21 13:14   
gosc_ed6bf - Profil gosc_ed6bf
Jazda na jednym bilecie nie mieści się w naszych małych kolejowych rozumkach. W SBX bilet łączo9ny kupowany w automacie na takich samych zasadach jak bilet komunkacji miejskiej kosztuje 3,60 euro i upoważnia do przekazdu na trasie lotnisko w Entzheim dworzec główny i przez godzinę komunikacją miejską. Spokojnie wystarczy by dojachać do taniego hotelu Formuły 1, w którymś z satelickich miasteczek. Podobnie miałem we Frankfurcie płaciłem to było kilka lat temu bodaj 5 euro za bilet kolejowy z lotniska z mozliwościa przesiadki na metro będź tramwaj. Wydaje się, że to jest cywlizowanym standardem i wyzncznikiem europejskości. Kto tak ma jest w Europie, a kto nie to nie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama