×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: Terminal 2 Budową roku 2011



Terminal 2 Portu Lotniczego Gdańsk wraz z infrastrukturą oraz obiektami towarzyszącymi otrzymał tytuł "Budowa roku 2011". Przyznany tytuł jest najwyższą i najbardziej prestiżową nagrodą w Polsce przyznawaną 
w branży budowlanej. Jest to sukces zarówno inwestora, czyli Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, jak i konsorcjum wykonawcy - firm Budimex S.A. i Korporacji Budowlanej Doraco Sp. z o.o.



Inwestycja zgłoszona do konkursu obejmuje I etap drugiego terminala pasażerskiego, w tym budowę obiektów kubaturowych (terminal pasażerski z łącznikiem i zewnętrznymi klatkami schodowymi i pomostami, wraz z infrastrukturą), układu drogowego (podjazd pod Terminal 2 wraz z infrastrukturą inżynieryjną drogową), zbiorniki wód opadowych, ogrodzenia, podziemne kanały wentylacyjne i energetyczne oraz sieci i przyłącza. Całość prac została wykonana w 24 miesiace.

- Nagroda Budowa Roku 2011 jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem i powodem do dumy. Cieszy nas przede wszystkim fakt, że udało nam się wzorowo i terminowo zrealizować przedsięwzięcie, które było jedną z kilkunastu inwestycji realizowanych w ramach wartego około 400 milionów programu inwestycyjnego przypadającego na lata 2009-2015. Przy tak szeroko zakrojonym, największym w historii naszej Spółki programie inwestycyjnym, sprawna realizacji kolejnych inwestycji była dla nas nie lada wyzwaniem. Tym bardziej cieszy nas fakt, że efekty naszej pracy zostały docenione wśród największych autorytetów w branży, w naszym kraju - powiedziała Marzenna Krefft, wiceprezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Anna Żuchlińska



gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie