×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe zamówienie NetJetsWe wtorek (12.06), niecały rok po największej sprzedaży samolotów biznesowych w historii Bombardier Aerospace, padł kolejny rekord wartości zamówienia. Firma NetJets Inc. zamówiła 100 biznesowych odrzutowców Challenger serii 300 i 605 z opcjami na kolejnych 175 samolotów tego typu.Wartość transakcji opiewa na kwotę 2,6 miliarda dolarów. Jeśli wszystkie opcje zostaną wykorzystane, to całkowita wartość zamówienia wyniesie aż 7,3 miliarda dolarów. Bombardier podpisał również długoterminową umowę wsparcia samolotów NetJets na rynku wtórnym o wartości 820 milionów dolarów.

- Jesteśmy bardzo dumni, że po raz kolejny firma NetJets wybrała samoloty Bombardiera do rozwoju swojej floty - powiedział Steve Ridolfi, prezes Bombardier Business Aircraft. - Nasze Challengery serii 300 i 605 są światowymi liderami w swoich segmentach. Samoloty te są znane ze swojej niezawodności, wydajności i komfortu kabiny. Jesteśmy przekonani, że odrzutowce Challenger będą doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej floty NetJets - dodał.Dostawy 75 Challengerów 300 rozpoczną się w 2014 roku, natomiast pierwsze z 25 Bombardierów Challenger 605 pojawią się u przewoźnika w 2015 roku. Opcje obejmują również 125 Challenger  300 i 50 maszyn z serii 605. Nowe samolot NetJets będą eksploatowane w Ameryce Północnej i Europie.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Media


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie