AF-KLM: Internet na pokładach B777

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
14 czerwca 2012 11:23
2 komentarze
Reklama

Linie Air France i KLM zapowiedziały wprowadzenie dostępu do Internetu na pokładach swoich samolotów. Pasażerowie podróżujący na rejsach dalekiego zasięgu będą mieli dostęp do globalnych zasobów sieci oraz możliwość komunikowania się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Air France-KLM planuje próbnie uruchomić usługę na wybranych trasach międzykontynentalnych od lutego 2013 roku.

Przeglądanie stron w sieci oraz oglądanie na żywo relacji filmowych, czy wysyłanie wiadomości podczas lotu niedługo stanie się możliwe podczas lotów Air France KLM. Obie linie we współpracy z Panasonic Avionics postanowiły uruchomić dostęp do Internetu podczas lotów dalekiego zasięgu. Usługa zostanie wprowadzona próbnie na początku 2013 roku.Dzięki nowej usłudze, pasażerowie, którzy są aktualnie w powietrzu, będą w stałym kontakcie ze światem poprzez możliwość korzystania z komunikatorów tekstowych i poczty elektronicznej. Wzbogaci się też oferta rozrywkowa, ponieważ dostęp do Internetu umożliwi transmisję programów telewizyjnych, stacji radiowych itp.

Dodatkowo pasażerowie będą mieli do dyspozycji specjalnie zaprojektowany bezpłatny portal pokładowy z bogatą ofertą usług. Dzięki niemu będzie można przeglądać najnowsze wiadomości ze świata, oglądać programy TV poświęcone linii oraz destynacji oraz czytać magazyny w wersji online. Dostęp do Internetu za stałą opłatą będzie możliwy za pośrednictwem laptopów, tabletów i smartfonów z funkcją Wi-Fi, jak też zyskamy możliwość wysyłania e-maili i sms-ów z telefonów komórkowych, niezależnie od kabiny, w której podróżujemy.

Faza testowa usługi rozpocznie się na dwóch maszynach Boeing 777-300ER należących do obu linii. Podczas testów, klienci linii będą proszeni o ocenę serwisu i wszelkie sugestie dotyczące ewentualnych usprawnień, aby docelowo po wprowadzeniu na wszystkich trasach usługa ta spełniała wszelkie oczekiwania.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2012-06-14 22:19   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jeszcze tak nie miałem żebym nie miał czego oglądać albo czego słuchać na długiej trasie;)

a cena za ten internet - ciekawe ile....
shorty 2012-06-14 12:31   
shorty - Profil shorty
fajnie, oby nie zabili pomysłu ceną. czesto nie ma co oglądac na długich trasach a tak zawsze koncert na YT czy innym.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama