Powstaje spółka British Airways Limited

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
15 czerwca 2012 10:26
2 komentarze
Reklama

Linia British Airways jest w trakcie tworzenia nowej spółki zależnej, która będzie obsługiwać transatlantyckie loty premium z londyńskiego lotniska City (LCY). Decyzja przewoźnika wydaje się być podyktowana poszukiwaniem dodatkowego finansowania linii.

Nowa spółka, British Airways Limited, jest w trakcie wyrabiania koncesji oraz certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC). Linia będzie operować na dwóch Airbusach A318 mogących zabrać 32 pasażerów w konfiguracji klasy biznes. Maszyny będą wynajęte na zasadzie tzw. wet leasingu od British Airways. W najbliższym czasie nowa spółka podpisze również umowy code-share z liniami Iberia oraz American Airlines.- Jesteśmy w procesie rozważania różnych opcji związanych z potencjalnymi i nowymi źródłami finansowania przewoźnika - możemy przeczytać w oświadczeniu BA.

W ostatnich dniach brytyjski przewoźnik poinformował Departament Transportu USA, że usunie maszyny A318 z własnego AOC i przeniesie je do spółki British Airways Limited. 11 czerwca amerykański urząd zatwierdził te zmiany.

Jako ciekawostkę warto dodać, że British Airways Limited to nazwa spółki utworzonej w 1930 roku, która została ostatecznie wchłonięta przez poprzednika BA - linie British Overseas Airways Corporation (BOAC).

Piotr Bożyk
Fot. British Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

humbak 2012-06-17 10:44   
humbak - Profil humbak
A co z Open Skies?
mecenas 2012-06-15 15:13   
mecenas - Profil mecenas
Czyli w praktyce nic sie nie zmieni - dalej dwa loty dziennie LCY-SNN-JFK.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama