×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pięć pytań o... Euro w Warszawie


Pasazer.com nadal pyta przedstawicieli lotnisk o sprawy związane z trwającymi mistrzostwami Europy w piłkę nożną. Tym razem rozmawiamy z Przemysławem Przybylskim, rzecznikiem PPL-u, który zarządza warszawskim lotniskiem Chopina.

Stołeczny port czekają zupełnie inne wyzwania związane z Euro. Jako jedyne polskie miasto Warszawa zorganizuje dwa mecze po fazie grupowej mistrzostw - ćwierć- i półfinał. To oznacza ruch o wiele większy i nieprzewidywalny, bo nie znamy jeszcze drużyn, które wtedy zagrają.

Znacznie większe niż porty regionalne lotnisko Chopina nie ma obecnie równie wielokrotnie zwiększonego ruchu. Dodatkowi pasażerowie na rejsach regularnych, np. większych Airbusach A330 Aerofłotu, które zastąpiły zwykle latające A320, nie odczują utrudnień. Choć opcją zapasową jest obsługa pasażerów odlatujących samolotami czarterowymi w budynku dawnego terminala Etiuda, to na razie PPL zdecydował się jedynie testowo obsłużyć tam trzy samoloty. W fazie grupowej nie wystąpi konieczność uruchomienia dawnej Etiudy.

Jednak dużym wyzwaniem dla lotniska Chopina są niewielkie samoloty biznesowe, które przewożą tylko kilku pasażerów, ale w podobny sposób jak większe maszyny wpływają na wykorzystanie przepustowości dróg startowych. Brakuje również miejsca, by wszystkie samoloty dyspozycyjne mogły parkować w Warszawie.

Przybylski zapewnia jednak, że ruch odbywa się bez utrudnień i większych zmian. Pasażerowie korzystają z bezawaryjnie działającego nowego połączenia kolejowego z centrum Warszawy, zmniejszono także problem nielegalnych taksówkarzy.Dominik Sipińskigość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie