×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szpikowski: To Junfgufaell kłamie
Po naszym wczorajszym (12.06) artykule "Air Poland nie upadł. Prezes kłamie?" w którym Poland Swiss Capital Holding (SCH) zarzuca Mariuszowi Szpikowskiemu, prezesowi Air Poland wprowadzanie opinii publicznej w błąd, na stronie przewoźnika ukazał się komunikat prasowy z oświadczeniem Szpikowskiego.

W oświadczeniu Szpikowski stanowczo odrzuca zarzuty SCH o niezłożeniu wniosku o upadłość Air Poland.

- Oświadczam kategorycznie, iż taki wniosek został złożony w dniu 26 kwietnia 2012r. i dysponuję kopią takiego wniosku z potwierdzeniem jego złożenia w biurze podawczym właściwego sądu (właściwy sąd nadał sprawie sygnaturę XGU 203/12 co każdy zainteresowany może sobie sprawdzić) - pisze prezes Air Poland.

Szpikowski zarzuca również Jungufaellowi, że to on doprowadził do powstania ogromnych strat finansowych oraz wizerunkowych po stronie Air Poland.

- Poza Air Poland poszkodowane na skutek jego wcześniejszej działalności są także inne firmy w Polsce i w Niemczech, które również dochodzą swoich roszczeń wobec niego. Firmy te zgłaszają chęć współdziałania z Air Poland w tym zakresie - mówi Szpikowski.

Prezes Air Poland zarzuca także Jungufaellowi, że jego nazwisko znajduje się na czarnej liście w Niemczech.

Poniżej pełna treść oświadczenia Mariusza Szpikowskiego, prezesa Air Poland:
W związku z oświadczeniami składanymi ostatnio na temat Air Poland Sp. z o.o. przez p. Jana Eryka Jorma Junfgufaella działającego w imieniu firmy Swiss Capital Holding AG które pojawiają się w różnych materiałach prasowych, jakoby Air Poland Sp. z o.o. nigdy nie złożyła wniosku o ogłoszenie upadłości oświadczam kategorycznie, iż taki wniosek został złożony w dniu 26 kwietnia 2012r. i dysponuję kopią takiego wniosku z potwierdzeniem jego złożenia w biurze podawczym właściwego sądu (właściwy sąd nadał sprawie sygnaturę XGU 203/12 co każdy zainteresowany może sobie sprawdzić).

Równocześnie ze złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości złożone zostało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez p. Jana Eryka Jormę Jungufaella. W tej sytuacji wspomniane powyżej oświadczenia p. Jana Eryka Jorma Junfgufaella są w sposób oczywisty nieprawdziwe. Informuję także, iż wyłączną przyczyną złożenia przez Air Poland Sp. z o.o. wyżej wymienionego wniosku o ogłoszenie upadłości było niewykonanie przez Swiss Capital Holding AG (której właścicielem i którą reprezentuje p. Jan Eryk Jorma Jungufaell) zobowiązania do wpłaty kwoty PLN 11.500.000 na podwyższenie kapitału zakładowego Air Poland Sp. z o.o. do której to wpłaty do dnia 29 lutego 2012r. Swiss Capital Holding AG zobowiązała się na mocy oświadczenia w fromie aktu notarialnego przed notariuszem w Warszawie. Po dniu 29 lutego 2012r. p. Jan Eryk Jorma Jungufaell wielokrotnie składał Air Poland Sp. z o.o. nieprawdziwe oświadczenia jakoby Swiss Capital Holding AG dokonała lub miała dokonać wyżej wymienionej wpłaty, obiecywał przesłanie kopii bankowych potwierdzeń przelewu wyżej wymienionej kwoty etc. Posługiwał się również dokumentami dotyczącymi różnych płatności, które potem okazały się nieprawdziwe. Swoją działalnością p. Jan Eryk Jorma Jungufaell doprowadził do powstania ogromnych strat finansowych oraz wizerunkowych po stronie Air Poland Sp. z o.o. Po upublicznieniu faktu złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, oraz zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa przez p. Jana Eryka Jorma Jungufaella, wyszło na jaw, iż poza Air Poland Sp. z o.o. poszkodowane na skutek jego wcześniejszej działalności są także inne firmy w Polsce i w Niemczech, które również dochodzą swoich roszczeń wobec niego. Firmy te zgłaszają chęć współdziałania z Air Poland Sp. z o.o. w tym zakresie. Nazwy tych podmiotów oraz posiadane informacje trafią do organów ścigania celem podjęcia działań prawnych przeciwko panu Jan Erik Jorma Jungufael. Uzyskaliśmy także informację iż p. Jan Eryk Jorma Jungufaell znajduje się na czarnej liście w Niemczech jeszcze pod swoim poprzednim nazwiskiem co jest do sprawdzenia w linku.

Swiss Capital Holding AG nie wywiązał się także ze swoich poprzednich zobowiązań wobec poprzednich właścicieli udziałów Air Poland Sp. z o.o. oraz innych firm. Firmy te przeniosły prawnie swoje roszczenia wobec Swiss Capital Holding AG na p. Dariusza Paszke, który zgodnie z prawem dokonał potrącenia wzajemnych roszczeń i obecnie nie ma żadnych podstaw do twierdzenia jakoby p. Dariusz Paszke nie zapłacił Swiss Capital Holding AG za udziały w Air Poland Sp.o.o. Zastrzegam sobie także prawo podejmowania działań prawnych przeciwko p. Jan Eryk Jorma Jungufaell w związku ze składaniem przez niego oszczerczych oświadczeń dotyczących mojej osoby.

Mariusz Szpikowski
Prezes Zarządu
Air Polandgość_90000 - Profil
gość_90000
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie