×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot: Latamy do Hamburga i Zurychu


W Krakowie ruszyły nowe połączenia lotnicze - linie Eurolot rozbudowały siatkę rejsów międzynarodowych z Małopolski o osiem połączeń. Od dziś (12.06) z Krakowa można latać bezpośrednio do Zurychu i Hamburga. 

Od 6 czerwca samoloty Eurolotu startują z Balic do Amsterdamu, Florencji, Wilna i chorwackiego Dubrownika. Na piątek (15.06) w rozkładzie lotów przewoźnika zaplanowano pierwszy rejs z Krakowa do niemieckiego Heringsdorfu koło Świnoujścia.

Jak informuje Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu, w rozbudowanej siatce lotów podróżni odnajdą ciekawe kierunki wakacyjne, rejsy dostosowane do rozgrywek Euro 2012, jak również połączenia typowo biznesowe. 

- Łącznie w tym sezonie uruchamiamy szesnaście nowych połączeń z Europą. Połowę z nich obsługiwać będzie port lotniczy Karków-Balice – mówi Mariusz Dąbrowski

Jak ocenia prezes Eurolotu, Kraków Airport jest ważnym partnerem przewoźnika i linie planują zwiększać oferowanie z Krakowa także w przyszłych sezonach. Na większości uruchomionych tras latają już nowe Bombardiery Q400NextGen, zakupione przez przewoźnika w maju br.- Do floty Eurolotu dołączyły trzy w ośmiu zamówionych maszyn. Pozostałe Q400 dotrą do Polski jeszcze w tym roku – zapowiada Mariusz Dąbrowski.

Pasażerowie mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia LED.

Nowymi turbośmigłowcami Eurolotu można wybrać się na weekend do Toskanii – samoloty latają do Florencji w czwartki i niedziele, do Amsterdamu, dokąd z Krakowa będzie można teraz polecieć bezpośrednio aż cztery razy w tygodniu, a także – od dziś (12.06) - do Zurychu i Hamburga.

Kolejne dwa kierunki z Krakowa to połączenia sezonowe. Od soboty pasażerowie latają do Dubrownika, w piątek (15.06) samolot Eurolotu poleci na niemieckie lotnisko Heringsdorf na Wyspie Uznam – skąd w kilkanaście minut można dotrzeć do Świnoujścia.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie