Eurolot: Latamy do Hamburga i Zurychu

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
12 czerwca 2012 14:21
13 komentarzy
Reklama

W Krakowie ruszyły nowe połączenia lotnicze - linie Eurolot rozbudowały siatkę rejsów międzynarodowych z Małopolski o osiem połączeń. Od dziś (12.06) z Krakowa można latać bezpośrednio do Zurychu i Hamburga.

Od 6 czerwca samoloty Eurolotu startują z Balic do Amsterdamu, Florencji, Wilna i chorwackiego Dubrownika. Na piątek (15.06) w rozkładzie lotów przewoźnika zaplanowano pierwszy rejs z Krakowa do niemieckiego Heringsdorfu koło Świnoujścia.

Jak informuje Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu, w rozbudowanej siatce lotów podróżni odnajdą ciekawe kierunki wakacyjne, rejsy dostosowane do rozgrywek Euro 2012, jak również połączenia typowo biznesowe.

- Łącznie w tym sezonie uruchamiamy szesnaście nowych połączeń z Europą. Połowę z nich obsługiwać będzie port lotniczy Karków-Balice – mówi Mariusz Dąbrowski.

Jak ocenia prezes Eurolotu, Kraków Airport jest ważnym partnerem przewoźnika i linie planują zwiększać oferowanie z Krakowa także w przyszłych sezonach. Na większości uruchomionych tras latają już nowe Bombardiery Q400NextGen, zakupione przez przewoźnika w maju br.- Do floty Eurolotu dołączyły trzy w ośmiu zamówionych maszyn. Pozostałe Q400 dotrą do Polski jeszcze w tym roku – zapowiada Mariusz Dąbrowski.

Pasażerowie mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia LED.

Nowymi turbośmigłowcami Eurolotu można wybrać się na weekend do Toskanii – samoloty latają do Florencji w czwartki i niedziele, do Amsterdamu, dokąd z Krakowa będzie można teraz polecieć bezpośrednio aż cztery razy w tygodniu, a także – od dziś (12.06) - do Zurychu i Hamburga.

Kolejne dwa kierunki z Krakowa to połączenia sezonowe. Od soboty pasażerowie latają do Dubrownika, w piątek (15.06) samolot Eurolotu poleci na niemieckie lotnisko Heringsdorf na Wyspie Uznam – skąd w kilkanaście minut można dotrzeć do Świnoujścia.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_21edf 2012-06-15 21:58   
gosc_21edf - Profil gosc_21edf
A propos Eurolot - coraz ciekawiej tam się dzieje. Jak donoszą znajomi, obok rzecznika, 2 mies przed emeryturą zrezygnował szef operacji lotniczych, wymówienie złożył szef techniczny i kilka osób z techniki. Powody - zachowanie prezesa z pogranicza niemalże prawa. Ciekawe. Większość z nich idzie do nas - OLT. Dziękujemy Ci eurolot za zasilanie kadr konkurencji. Natomiast obecnie dyr operacyjny, centrum operacyjnego - obsadzone jest przez ludzi ze związków zawodowych lotników. Nagroda Darwina dla szefa Eurolot. Oni chyba sami chcą się zwinąć.
gosc_04885 2012-06-14 21:26   
gosc_04885 - Profil gosc_04885
No czekam na wywiad.A oprócz tego że ciężko mu szło z marketingiem to jeszcze gorzej z lataniem
spooks 2012-06-13 15:30   
spooks - Profil spooks
To może p.com zrobi jakiś wywiadzik? ;-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama