×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Poland nie upadł. Prezes kłamie?
Czy wbrew zapewnieniom Mariusza Szpikowskiego, prezesa Air Poland kierowana przez niego spółka nie została w kwietniu br. postawiona w stan upadłości? O bankructwie kierowanej przez niego spółki informowaliśmy w materiale "Koniec Air Poland. Upadłość spółki".

- Zmuszony zostałem w dniu dzisiejszym do złożenia w imieniu Air Poland Sp. z o.o. wniosku o ogłoszenie upadłości -  mówił wtedy Szpikowski.Główny udziałowiec Air Poland Swiss Capital Holding (SCH) ustalił, że nie jest prowadzone żadne postępowanie dotyczące ogłoszenia upadłości Air Poland sp. z o.o. 

- Wniosek o ogłoszenie upadłości nie wpłynął. Nie toczy się żadne postępowanie upadłościowe - mówi Beata Klepadło z Biura Obsługi Interesantów Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy.

Dodatkowo SCH twierdzi, że zamiast postawienia spółki w stan upadłości Mariusz Szpikowski stał się jej wspólnikiem, nabywając udziały za symboliczną kwotę.

Niestety mimo wielu prób nie udało nam się skontaktować z samym zainteresowanym. 

- Inne publikowane przez Pana Mariusz Szpikowskiego nieprawdziwe informacje zawarte w wydanym przez niego oświadczeniu naruszają dobra Spółki SCH Swiss Capital Holding AG przez co zdecydowaliśmy o podjęciu działań prawnych dla ochrony dóbr osobistych oraz wypracowanej przez wiele lat renomy i pozycji na rynku - mówi Jan Erik Jungufaell z SCH Swiss Capital Holding AG.


Treść oświadczenia SCH Swiss Capital Holding AG w sprawie upadłości Air Poland:

Informujemy, że publikowane w ostatnim czasie informacje o rzekomym postępowaniu upadłościowym Spółki Air Poland Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie są nieprawdziwe. Zgodnie z ustaleniami dokonanymi przez reprezentującą SCH Swiss Capital Holding AG Kancelarią prawną wynika, że wobec Spółki Air Poland Spółka z o.o. nie toczy się postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości, a co więcej nie został złożony żaden wniosek o wszczęcie takiego postępowania. Zatem cytowana wypowiedź Pana Mariusza Szpikowskiego informująca o złożeniu przez niego w dniu 26 kwietnia 2012 r. wniosku o ogłoszenie upadłości Spółki Air Poland Spółka z o.o. jest niezgodna z prawdą.Uzyskane informacje pochodzą z właściwego miejscowo i rzeczowo dla Spółki sądu powszechnego – Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy – Biuro Obsługi Interesantów – starszego inspektora Pani Beaty Klepadło. Rozpowszechnianie przez prezesa zarządu Mariusz Szpikowskiego nieprawdziwej informacji o postępowaniu upadłościowym zarządzanej przez siebie Spółki jest dla nas jako dla podmiotu zaangażowanego w jej działalność niezrozumiałe i wyraźnie godzi w dobre imię, renomę i wiarygodność Spółki. Pragniemy zauważyć, iż Pan Mariusz Szpikowski stał się wspólnikiem Air Poland Spółki z o.o., nabywając jej udziały za symboliczną kwotę, co może tłumaczyć jego obecne działania, tj. brak troski o dobre imię Spółki. Równocześnie inne publikowane przez Pana Mariusz Szpikowskiego nieprawdziwe informacje zawarte w wydanym przez niego oświadczeniu naruszają dobra Spółki SCH Swiss Capital Holding AG przez co zdecydowaliśmy o podjęciu działań prawnych dla ochrony dóbr osobistych oraz wypracowanej przez wiele lat renomy i pozycji na rynku. Ponadto chcemy poinformować, iż w związku z faktem, że SCH Swiss Capital Holding AG nie otrzymał zapłaty należnej ceny za sprzedane na rzecz Pana Dariusza Paszke udziały w kapitale zakładowym Air Poland Spółki z o.o. podjęliśmy działania zmierzające do odstąpienia od umowy sprzedaży udziałów na jego rzecz, celem ich odzyskania.

Jan Erik Jungufaell, SCH Swiss Capital Holding AG
gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie