Air Poland nie upadł. Prezes kłamie?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 czerwca 2012 11:15
35 komentarzy
Reklama

Czy wbrew zapewnieniom Mariusza Szpikowskiego, prezesa Air Poland kierowana przez niego spółka nie została w kwietniu br. postawiona w stan upadłości? O bankructwie kierowanej przez niego spółki informowaliśmy w materiale "Koniec Air Poland. Upadłość spółki".

- Zmuszony zostałem w dniu dzisiejszym do złożenia w imieniu Air Poland Sp. z o.o. wniosku o ogłoszenie upadłości - mówił wtedy Szpikowski.Główny udziałowiec Air Poland Swiss Capital Holding (SCH) ustalił, że nie jest prowadzone żadne postępowanie dotyczące ogłoszenia upadłości Air Poland sp. z o.o.

- Wniosek o ogłoszenie upadłości nie wpłynął. Nie toczy się żadne postępowanie upadłościowe - mówi Beata Klepadło z Biura Obsługi Interesantów Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy.

Dodatkowo SCH twierdzi, że zamiast postawienia spółki w stan upadłości Mariusz Szpikowski stał się jej wspólnikiem, nabywając udziały za symboliczną kwotę.

Niestety mimo wielu prób nie udało nam się skontaktować z samym zainteresowanym.

- Inne publikowane przez Pana Mariusz Szpikowskiego nieprawdziwe informacje zawarte w wydanym przez niego oświadczeniu naruszają dobra Spółki SCH Swiss Capital Holding AG przez co zdecydowaliśmy o podjęciu działań prawnych dla ochrony dóbr osobistych oraz wypracowanej przez wiele lat renomy i pozycji na rynku - mówi Jan Erik Jungufaell z SCH Swiss Capital Holding AG.


Treść oświadczenia SCH Swiss Capital Holding AG w sprawie upadłości Air Poland:

Informujemy, że publikowane w ostatnim czasie informacje o rzekomym postępowaniu upadłościowym Spółki Air Poland Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie są nieprawdziwe. Zgodnie z ustaleniami dokonanymi przez reprezentującą SCH Swiss Capital Holding AG Kancelarią prawną wynika, że wobec Spółki Air Poland Spółka z o.o. nie toczy się postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości, a co więcej nie został złożony żaden wniosek o wszczęcie takiego postępowania. Zatem cytowana wypowiedź Pana Mariusza Szpikowskiego informująca o złożeniu przez niego w dniu 26 kwietnia 2012 r. wniosku o ogłoszenie upadłości Spółki Air Poland Spółka z o.o. jest niezgodna z prawdą.Uzyskane informacje pochodzą z właściwego miejscowo i rzeczowo dla Spółki sądu powszechnego – Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy – Biuro Obsługi Interesantów – starszego inspektora Pani Beaty Klepadło. Rozpowszechnianie przez prezesa zarządu Mariusz Szpikowskiego nieprawdziwej informacji o postępowaniu upadłościowym zarządzanej przez siebie Spółki jest dla nas jako dla podmiotu zaangażowanego w jej działalność niezrozumiałe i wyraźnie godzi w dobre imię, renomę i wiarygodność Spółki. Pragniemy zauważyć, iż Pan Mariusz Szpikowski stał się wspólnikiem Air Poland Spółki z o.o., nabywając jej udziały za symboliczną kwotę, co może tłumaczyć jego obecne działania, tj. brak troski o dobre imię Spółki. Równocześnie inne publikowane przez Pana Mariusz Szpikowskiego nieprawdziwe informacje zawarte w wydanym przez niego oświadczeniu naruszają dobra Spółki SCH Swiss Capital Holding AG przez co zdecydowaliśmy o podjęciu działań prawnych dla ochrony dóbr osobistych oraz wypracowanej przez wiele lat renomy i pozycji na rynku. Ponadto chcemy poinformować, iż w związku z faktem, że SCH Swiss Capital Holding AG nie otrzymał zapłaty należnej ceny za sprzedane na rzecz Pana Dariusza Paszke udziały w kapitale zakładowym Air Poland Spółki z o.o. podjęliśmy działania zmierzające do odstąpienia od umowy sprzedaży udziałów na jego rzecz, celem ich odzyskania.

Jan Erik Jungufaell, SCH Swiss Capital Holding AG

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_c0fd1 2012-06-15 10:22   
gosc_c0fd1 - Profil gosc_c0fd1
Panowie , no właśnie o co w tym wszystkim chodzi , bo nie mogę pojąć i dlaczego ja nie jestem do tej całej afery wdrążany.
gosc_02e89 2012-06-14 11:31   
gosc_02e89 - Profil gosc_02e89
gosc_16178: To gratki, że czekaliście kilka miesięcy i do tego zrobili Was na cacy :D Po prostu zarządzanie firmą wręcz wzorowe :D Żeby się nie okazało, że obydwaj panowie prezesi chcieli sie nawzajem wyjechać ;)
gosc_16178 2012-06-14 10:44   
gosc_16178 - Profil gosc_16178
Jan Erik Jungufeall ma tupet. Najpierw zwodził przez kilka miesięcy że zapłaci za firmę a teraz kiedy firma nie upadła to ma pretensje. A jak jego inwestycje we Wrocławiu(air taxi) lub na Litwie? Czy też dotrzymał słowa? Złodziej i krętacz.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama