×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia z Wind Jet bez Blue PanoramyW styczniu linia Alitalia wyraziła wstępną zgodę na połączenie się z innymi dwoma włoskimi przewoźnikami: Blue Panorama oraz Wind Jet. Wtedy przewoźnicy podpisali listy intencyjne i tym samym rozpoczął się proces mających na celu osiągnięcie w najbliższych kilku miesiącach pełnej integracji wszystkich trzech linii lotniczych.Niestety według najnowszych doniesień Alitalia wyraziła chęć na połączenie się tylko z linią Wind Jet. Według szefa Blue Panorama Airlines rozmowy obu przewoźników zakończyły się fiaskiem.

- Nie udało nam się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie fuzji. Alitalia zażądała od nas pewnych ustępstw na które nie mogliśmy się zgodzić  - powiedział Franco Pecci, prezes Blue Panorama.Najprawdopodobniej punktem spornym były połączenia linii Blue Panorama, która specjalizuje się w regularnych i czarterowych połączeniach lotniczych na krótkich i dalekich dystansach. Przewoźnik w swojej flocie posiada 10 Boeingów: cztery B737-400, dwa B757-200 oraz cztery B767-300ER.

Od początku maja prowadzona jest integracja Alitalii i linii Wind Jet, która została założona w 2003 roku. Specjalizuje się w niskokosztowych połączeniach na krótkich i średnich dystansach. W 2009 roku przewoźnik był obecny na polskim rynku i operował na trasie Forli - Kraków.

Linia w swojej flocie posiada 13 Airbusów: sześć A319 oraz siedem A320. Przewoźnik posiada trzy bazy operacyjne w Palermo, Katanii oraz Rimini.Przedstawiciele Alitalii podkreślają, że połączenie z Wind Jet jest procesem ciągłej konsolidacji w sektorze transportu lotniczego, zarówno w kraju jak i za granicą. Przewoźnicy posiadają uzupełniające się profile w odniesieniu do ich sieci i floty, co będzie z sukcesem wykorzystane przy procesie integracji.

W ubiegłym roku Alitalia przewiozła 25 mln pasażerów, a Wind Jet prawie 3 mln.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_6f1bf - Profil
gość_6f1bf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie