Alitalia z Wind Jet bez Blue Panoramy

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
14 czerwca 2012 09:57
4 komentarze
Reklama

W styczniu linia Alitalia wyraziła wstępną zgodę na połączenie się z innymi dwoma włoskimi przewoźnikami: Blue Panorama oraz Wind Jet. Wtedy przewoźnicy podpisali listy intencyjne i tym samym rozpoczął się proces mających na celu osiągnięcie w najbliższych kilku miesiącach pełnej integracji wszystkich trzech linii lotniczych.Niestety według najnowszych doniesień Alitalia wyraziła chęć na połączenie się tylko z linią Wind Jet. Według szefa Blue Panorama Airlines rozmowy obu przewoźników zakończyły się fiaskiem.

- Nie udało nam się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie fuzji. Alitalia zażądała od nas pewnych ustępstw na które nie mogliśmy się zgodzić - powiedział Franco Pecci, prezes Blue Panorama.Najprawdopodobniej punktem spornym były połączenia linii Blue Panorama, która specjalizuje się w regularnych i czarterowych połączeniach lotniczych na krótkich i dalekich dystansach. Przewoźnik w swojej flocie posiada 10 Boeingów: cztery B737-400, dwa B757-200 oraz cztery B767-300ER.

Od początku maja prowadzona jest integracja Alitalii i linii Wind Jet, która została założona w 2003 roku. Specjalizuje się w niskokosztowych połączeniach na krótkich i średnich dystansach. W 2009 roku przewoźnik był obecny na polskim rynku i operował na trasie Forli - Kraków.

Linia w swojej flocie posiada 13 Airbusów: sześć A319 oraz siedem A320. Przewoźnik posiada trzy bazy operacyjne w Palermo, Katanii oraz Rimini.Przedstawiciele Alitalii podkreślają, że połączenie z Wind Jet jest procesem ciągłej konsolidacji w sektorze transportu lotniczego, zarówno w kraju jak i za granicą. Przewoźnicy posiadają uzupełniające się profile w odniesieniu do ich sieci i floty, co będzie z sukcesem wykorzystane przy procesie integracji.

W ubiegłym roku Alitalia przewiozła 25 mln pasażerów, a Wind Jet prawie 3 mln.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
humbak 2012-06-14 18:28   
humbak - Profil humbak
Air One nie jest "dzieckiem" Alitalii. Raczej to była zgwałcona kuzynka...
gosc_4b924 2012-06-14 16:59   
gosc_4b924 - Profil gosc_4b924
cieniuteńko to wyglada obrona przez probe monpolizacji rynku jak na LIN-FCO... dlugo i tak nie pociagna, pierw poleci dziecko Air One ze swoimi wizjami ala VCE i MXP WAW wlacznie.
humbak 2012-06-14 15:01   
humbak - Profil humbak
A proposito, czy to piękne malowanie Wind Jet zniknie w wyniku tej fuzji?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama