×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SriLankan Airlines dołączą do oneworld
Linie SriLankan Airlines pod koniec 2013 roku wstąpią do sojuszu lotniczego oneworld. Przewoźnik otrzymał zielone światło od oneworld po pomyślnym zakończeniu przeglądu gotowości prowadzonego przez ekspertów z Cathay Pacific Airways, które są patronem wejścia linii do sojuszu.

- oneworld rozszerzy sieć połączeń w kluczowym regionie rosnącego popytu podróży z przewoźnikiem, który odpowiada naszym wymaganiom. Jednocześnie zwiększymy ofertę globalną dla pasażerów SriLankan. Cieszymy się, że w przyszłym roku powitamy w sojuszu nową linię lotniczą - powiedział Bruce Ashby, prezes oneworld.Wstąpienie do oneworld jest dla przewoźnika wzmocnieniem swojej konkurencyjnej oferty oraz pozwoli na oferowanie klientom globalnej sieci połączeń obsługiwanych przez partnerów sojuszu, czyli ponad 800 miejsc w niemal 150 krajach.

oneworld to powstały w 1998 sojusz jedenastu linii lotniczych. Pod względem wielkości jest trzeci na świecie, po Star Alliance i SkyTeam. Założycielami i członkami sojuszu są: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific i Qantas. Członkami sojuszu są także linie Air Berlin, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN, S7 Airlines oraz Royal Jordanian. W tym roku do sojuszu dołączył Air Berlin, a pod koniec roku szeregi oneworld zasilą Malaysia Airlines.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie