KER: Reklamy OLT naruszają kodeks

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 czerwca 2012 12:49
16 komentarzy
Reklama

Kampania reklamowa OLT Express łamie kodeks reklamowy i nadużywa zaufania odbiorców - uważa Komisja Etyki Reklamy. To reakcja na skargę LOT-u, według którego reklamy prywatnej linii są kopią LOT-owskich.

W marcu LOT skierował do sądu pozew przeciwko OLT Express. Narodowy przewoźnik uważa, że kampania reklamowa konkurenta jest kopią materiałów promocyjnych LOT-u. Ponadto zarzuty obejmują prowadzenie nielegalnej kampanii porównawczej oraz wykorzystywanie nazwy "Polskie Linie Lotnicze". OLT Express bronił się, że jego kampania zaczęła się wcześniej. Na czas sporu pomiędzy spółkami sąd zakazał emisji reklam OLT Express.


LOT skierował również skargę do Komisji Etyki Reklamy - informuje portal wirtualnemedia.pl. Według branżowego serwisu internetowego KER uznała, że wykorzystanie przez OLT Express nazwy "Polskie Linie Lotnicze" narusza kodeks branżowy, ponieważ wprowadza odbiorców w błąd i nadużywa ich zaufania. Jednak KER nie oceniła całej koncepcji kreatywnej kampanii OLT Express - uznała, że ma do tego zbyt mało dowodów.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_3f85a 2012-06-12 10:41   
gosc_3f85a - Profil gosc_3f85a
A ja mysle ze najlepsza reklama jest zamieszanie i o to chodzilo udalo sie kazdy kto lata o OLT juz slyszal...a LOT nie upadnie od tak....i napewno OLT nie jest w stanie byc narodowym przewoznikiem.... wiec glupia "targowica" w polskim wydaniu jak zwykle!!!! jak ktos nie widzi podobiensta wiele punktow optycznych ma promocje!a oddech konkurencji dobrze LO zrobi!!!
gosc_96bea 2012-06-11 20:05   
gosc_96bea - Profil gosc_96bea
Czy osoby broniące tutaj LOTu są takie głupie że nie odróżniają LOT od OLT, czy uważają innych ludzi za na tyle głupich, że te dwie linie mogą pomylić?
gosc_b03d6 2012-06-11 19:45   
gosc_b03d6 - Profil gosc_b03d6
jakie niemiecki linie człowieku ? Właścicielem spółek OLT jest polska firma Amber Gold. A co do niemieckiej lionii pamiętaj że z niemieckiego wykupionego przewoznika zaczerplneli trzy lieterki OLT i nic wiecej.... w przypadku olt express polan/regional skrótu się nien rozwija
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama