×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KER: Reklamy OLT naruszają kodeks


Kampania reklamowa OLT Express łamie kodeks reklamowy i nadużywa zaufania odbiorców - uważa Komisja Etyki Reklamy. To reakcja na skargę LOT-u, według którego reklamy prywatnej linii są kopią LOT-owskich.

W marcu LOT skierował do sądu pozew przeciwko OLT Express. Narodowy przewoźnik uważa, że kampania reklamowa konkurenta jest kopią materiałów promocyjnych LOT-u. Ponadto zarzuty obejmują prowadzenie nielegalnej kampanii porównawczej oraz wykorzystywanie nazwy "Polskie Linie Lotnicze". OLT Express bronił się, że jego kampania zaczęła się wcześniej. Na czas sporu pomiędzy spółkami sąd zakazał emisji reklam OLT Express.


LOT skierował również skargę do Komisji Etyki Reklamy - informuje portal wirtualnemedia.pl. Według branżowego serwisu internetowego KER uznała, że wykorzystanie przez OLT Express nazwy "Polskie Linie Lotnicze" narusza kodeks branżowy, ponieważ wprowadza odbiorców w błąd i nadużywa ich zaufania. Jednak KER nie oceniła całej koncepcji kreatywnej kampanii OLT Express - uznała, że ma do tego zbyt mało dowodów.

Dominik Sipińskigość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie