×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing chce sprzedać ponad 30 B747-8I
Boeing jest przekonany, że wkrótce otrzyma 30 potwierdzonych zamówień na maszyny B747-8I, czyli odświeżonej wersji pasażerskiej dobrze znanego modelu 747. W najbliższym czasie producent spodziewa się także kolejnych sprzedaży tego samolotu.

30 maszyn B747-8I to zobowiązania (MoU), jakie Boeing otrzymał od kilku linii lotniczych. Dwóch ujawnionych klientów to linia Air China, która chce zamówić pięć samolotów tego typu, oraz rosyjskie Transaero, które zobowiązało się do zakupu czterech maszyn B747-8I. Kolejni dwaj zainteresowani pozostają wciąż nieujawnieni i posiadają zobowiązania na 21 maszyn B747-8I.

- Niestety na tę chwilę nie możemy zdradzić nazwy nieujawnionych klientów. Czekamy na potwierdzenie wszystkich zobowiązań i dopiero wtedy podamy stosowne informacje - ucina spekulacje Jim Proulx, szef działu PR programu 747-8.Zarząd Boeinga spodziewa się zwiększyć sprzedaż B747 w 2012 roku i nie wyklucza kilku nowych zamówień.

- Sadzę, że w najbliższym czasie będziemy świadkami kolejnych sprzedaży B747 w obu wersjach - powiedziała Elizabeth Lund, wiceprezes Boeinga i dyrektor generalny programu 747-8. - Jesteśmy w trakcie prowadzenia bardzo aktywnej kampanii sprzedażowo-promocyjnej dla wersji pasażerskiej. Chciałabym ogłosić kilka zamówień tego lata, ale nie wiem, czy będzie to przed, w trakcie, czy też dopiero po Farnborough Air Show 2012 - dodała.Na chwilę obecną program B747-8 posiada 106 zamówień na: 36 maszyn w wersji pasażerskiej oraz 70 samolotów wersji cargo. Do tej pory amerykański producent dostarczył 20 maszyn 747-8 w tym 16 B747-8F (cargo) oraz cztery B747-8 Intercontinental: trzy w wersji VIP oraz jednego dla Lufthansy.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie