×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy terminal w Wiedniu otwarty
Na lotnisku w Wiedniu otwarty został Skylink, czyli nowy terminal pasażerski. Będą w nim odprawiani podróżujący liniami zrzeszonymi w sojuszu Star Alliance. 

Nowy terminal w Wiedniu nie tylko zwiększa przepustowość lotniska, ale przede wszystkim podnosi standard obsługi dla klientów Star Alliance, do którego należą również Austrian Airlines. Ma powierzchnię 150 tys. metrów kwadratowych i pracuje tam 690 osób.

- To przełom w austriackim transporcie powietrznym. Z minimalnym czasem przesiadki wynoszącym 25 minut i nowoczesnym wyglądem, ten terminal z powrotem czyni Wiedeń konkurencyjnym hubem w Europie - powiedział Jaan Albrecht, prezes Austrian Airlines. W nowym terminalu, który jest zintegrowany ze starymi w ramach konceptu "lotniska pod jednym dachem", zostaną obsłużeni wszyscy pasażerowie przylatujący, niezależnie od linii lotniczej. Natomiast z części odlotowej skorzystają jedynie członkowie sojuszu Star Alliance z wyjątkiem Brussels Airlines i Turkish Airlines. 

Pod koniec czerwca br. rozpocznie się renowacja najstarszego terminala 1, z którego docelowo mają korzystać Air Berlin i Niki. Równocześnie z otwarciem nowego terminala zmieniła się numeracja stanowisk check-in. Stanowiska w terminalu 1 otrzymały numery 111-139 i 159-199, w terminalu 2 - 201-299, a w terminalu 3 - 301-399. Lotnisko w Wiedniu nie będzie już posługiwało się nazwami terminali, uznając je za jeden kompleks. Port zyskał także nowe pirsy z wyjściami do samolotów, oznaczone literami F i G. 

Dominik Sipiński
fot. Flughafen Wien AG/Roman Boenschgość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie