Bezpiecznie z Centralwings

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 września 2005 18:26
6 komentarzy
Reklama

Linie lotnicze Centralwings otrzymały dziś (23.09) Certyfikat Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego. Linia ta, jako pierwsza w Polsce, pomyślnie zakończyła prowadzony przez inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego proces certyfikacji na zgodność z regulacjami Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego.

ULC sprawdza stopień dbałości linii o bezpieczeństwo pasażerów, m.in. kwalifikacje personelu, zezwolenia i umowy z wykonawcami obsługi technicznej floty, procedury zarządzania i nadzoru nad realizacją obsługi technicznej, odpowiednią dokumentację prowadzonej obsługi i napraw, czy procedury kontroli i ostatecznej weryfikacji sprawności poszczególnych samolotów i podzespołów. W myśl rozporządzenia, certyfikacji muszą zostać poddane wszystkie linie lotnicze Unii Europejskiej do 28 września 2005 roku.

Linie Centralwings legitymują się już Certyfikatem Przewoźnika Lotniczego (AOC) przyznanego za zgodność z przepisami JAR-OPS 1 oraz Oświadczeniem o Zatwierdzeniu Systemu Obsługi za zgodność z przepisami JAR-OPS 1 podczęść M, które zostanie zastąpione nowym certyfikatem EASA.

na podstawie materiałów prasowych, Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_Grzeg 2005-09-26 22:02   
gosc_Grzeg - Profil gosc_Grzeg
do fanatyka: wiem, bo byłem naocznym świadkiem, jak to Pan Prezes Kociołek stał pod drzwiami, kiedy to FischerAir odbierał certyfikat.
fanatyk 2005-09-26 20:07   
fanatyk - Profil fanatyk
Nie, to nie jest marketingowy bełkot. Na pewno taki helios by nie dostał tego certyfikatu, a central na prawde ma dobry serwis.
gosc_Maxx 2005-09-26 15:08   
gosc_Maxx - Profil gosc_Maxx
Oj co za różnica? To znowu tylko marketingowo-PRowy bełkot. Każdy będzie musiał mieć i pewnie każdy dostanie, nie ma się co egzaltować i tworzyć błędnego przeświadzcenia, że Centralwings jest w jakiś istotny sposób bardziej bezpieczny i rzetelny niż choćby LOT jako taki :) tudzież inne Wizzy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama