Warszawa: 14% wzrost w maju

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
04 czerwca 2012 13:49
20 komentarzy
Reklama

W maju w porcie lotniczym Warszawa odprawionych zostało
981,7 tys. pasażerów. To o 14% więcej niż w maju 2011 roku.Rekordowy wzrost został zanotowany w ruchu krajowym - w poprzednim miesiącu z połączeń do innych polskich portów lotniczych skorzystało 185 tys. osób, czyli o 95% więcej niż w maju ubiegłego roku.

Od początku roku przez warszawskie lotnisko przewinęło się 3,68 mln podróżnych. Stanowi to 9% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-06-07 18:15   
mietek - Profil mietek
Oby było te 10 baniek w tym roku;-) A co do LO to podobno ma przynieść zyski, albo przynajmniej nie mieć straty, za ten rok:)
4tech 2012-06-05 00:15   
4tech - Profil 4tech
Ech, wycięło pół postu;( c.d., tam "główni"feederzy inaczej najwięksi mają swoich feederów. Czy u nas nie mogłoby być tak : LO plus ELO plus SprinAir? Po jakiego grzyba tacealka między ELO a LO? Ostatnie akcje LO typu 2 dni szalonej środy tak na prawdę pokazują tragiczną sytuację firmy i próbę ściągnięcia kasy z rynku. Dla nas pasażerôw to okazja do tanich biletów dla firmy straty w przyszłości. ELO gdy tylko feedował dla LO był na "zielono", od kiedy lata na własny rachunek skupki są czerwone. A za bardzo ELO a i LO nie ma skąd dorzucać do wora.
4tech 2012-06-05 00:07   
4tech - Profil 4tech
pcharasz, nie wiem mogę się mylić ale, gdyby ELO i LO połączyły swoje systemy rezerwacyjne, i nawet ELO pozostawił krajówki z pominięciem WAW to byłby to bardzo dobry ruch. ELO powinien pozostać wcroli feedera dla LO. W Europie czy USA jedt wielu przewoźników lotniczych którzy są wylącznie feederami dla większych i dobrze, ba! bardzo dobrze z tego żyją. Nie wierzę w to że w branży niecwiedzisno że OLT tak ekspansywnie wejdzie na rynek. Wiesz ostatnio troche miałem okazję obserwować jak to jest w USA i muszę stwierdzić że daleko nam jeszcze do nich jak chodzi o feedowanie. Wiem że jest to rynek nieporównywalny ale wyobraź sobie że tam np. główni feederzy maj
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama