Warszawa: Ruszyła kolej na lotnisko

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
01 czerwca 2012 13:17
19 komentarzy
Reklama

Dziś (1.06) zostało uruchomione połączenie kolejowe z centrum Warszawy na lotnisko Chopina. Według zapowiedzi ma być szybko, sprawnie i przede wszystkim wygodnie. Połączenie kolejowe jest obsługiwane przez dwóch przewoźników – Szybką Kolej Miejską i Koleje Mazowieckie.

Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie będą wzajemnie honorować wszystkie rodzaje biletów w pociągach kursujących między lotniskiem Chopina a Dworcem Wschodnim od 1 czerwca do 1 lipca. W pociągach KM, na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia, będą honorowane wszystkie bilety z taryfy ZTM (łącznie z jednorazowymi i czasowymi). W pociągach SKM, na tym samym odcinku, będą honorowane wszystkie bilety z taryfy KM.Nowa linia Szybkiej Kolei Miejskiej – S3 kursuje na trasie Lotnisko Chopina – Legionowo przez stację Warszawa Centralna. Kurs na całej trasie zajmie niecałą godzinę, a z centrum na lotnisko Chopina około 22 minut. Natomiast linia Szybkiej Kolei Miejskiej S2, została wydłużona do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Z lotniska do centrum Warszawy dostaniemy się w około 25 minut.Pasażerowie będą mogli również skorzystać z pociągów Kolei Mazowieckich, które będą kursowały na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia. Pociągi mazowieckiego przewoźnika – z wyjątkiem dwóch kursów, realizowanych przez Warszawę Śródmieście (odjazd ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina o godzinie 7.16 oraz odjazd ze stacji Warszawa Śródmieście o godzinie 15.54 w kierunku lotniska) – pojadą przez stację Warszawa Centralna. Podróż i w tym przypadku z i na lotnisko potrwa około 25 minut.

Mapy tras oraz rozkłady jazdy dostępne są m.in. na stronie ZTM Warszawa.

Piotr Bożyk
Fot. ZTM Warszawa, Lotnisko Chopina
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2012-06-04 11:43   
krzysiekl - Profil krzysiekl
w Krakowie "pociąg" nie jest włączony w system transportu miejskiego, nie ma żadnych dotacji tak jak w Warszawie.
malin 2012-06-04 11:00   
malin - Profil malin
Podobno w pierwszy czy drugi dzień była wypadek, rozjechał 2 osoby. Słyszeliście coś? Ciekawe, czy źle zabezpieczona trasa, czy ktoś robił sobie skrót przez tory?
gosc_90acc 2012-06-04 08:35   
gosc_90acc - Profil gosc_90acc
To ile ten przejazd kosztuje, dla dorosłej osoby z bagażem bez zniżek ?!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama