Kraków: Nowoczesny system zasilania

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
31 maja 2012 19:41
3 komentarze
Reklama

Infrastruktura krakowskiego lotniska wzbogaciła się o nowoczesny system zasilania. Oddana do użytku nowa stacja transformatorowa (ST-12) nie tylko zapatruje lotnisko w energię elektryczną, ale również w przyszłości zasili projektowane inwestycje, które służyć będą lotnisku i podmiotom działającym na rzecz lotniska.

Dla Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oddana inwestycja jest szczególnie ważna z uwagi na to, że zapewni odpowiednią moc, stabilne zasilanie systemów i urządzeń łączności i nawigacji zlokalizowanych na terenie lotniska, a także zabezpieczy zasilanie projektowanej nowej krakowskiej wieży kontroli ruchu lotniczego.

PAŻP na swoje inwestycje, służące krakowskiemu lotnisku, wyda do końca 2014 roku ponad 46 milionów złotych.

Na tę kwotę składają się: budowa wieży kontroli ruchu lotniczego TWR, budowa ośrodka radiolokacyjnego, budowa radiolatarni DVOR/DME wraz z infrastrukturą teletechniczną oraz modernizacja NDB Bliższa Kraków.Informacje techniczne oddanego obiektu ST-12:
  • Stacja ST-12 służy do zasilania elektroenergetycznego Systemów Wzrokowych Pomocy Nawigacyjnych Lotniska. Jest wyposażona w rozdzielnię średniego i niskiego napięcia, transformatory, UPS-y i agregat prądotwórczy, co zapewnia zasilanie nawet przy całkowitym odcięciu lotniska od zasilania zewnętrznego,
  • Z tej stacji zasilane są świetlne pomoce nawigacyjne lotniska wraz z systemem monitoringu i zdalnego sterowania z Wieży Kontroli Ruchu Lotniczego dla obsługi przyrządowej drogi startowej z podejściem precyzyjnym II kategorii. W najbliższej przyszłości będą z niej zasilane w energię elektryczną radiowe pomoce nawigacyjne należące do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz system pogodowy Meteo,
  • ST-12 zapewni zasilanie w energię elektryczną wszystkim planowanym inwestycjom w Kraków Airport w bardzo długiej perspektywie czasu,
  • Nowoczesna i dynamiczna bryła budynku nawiązuje kształtem do przekroju skrzydła samolotowego i jej architektura koresponduje z innymi budynkami na terenie portu.
Fot. Kraków Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_aa956 2012-06-01 12:49   
gosc_aa956 - Profil gosc_aa956
A ja myślałem, że to nowy terminal krajowy :)
krzyniu30 2012-05-31 21:41   
krzyniu30 - Profil krzyniu30
Tak ruszyło już dawno,a dziś się zakończyło :) wraz z oddaniem nowego obiektu.
tomwkr7 2012-05-31 19:57   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
Czyżby coś w Krakowie ruszyło:)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama