×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


6 lat Balice Express. Bilety z 5 na 19 zł!
Trwający nieco ponad 15 minut przejazd szynobusem z lotniska w Balicach do centrum Krakowa kosztuje obecnie 12 zł za bilet w jedną stronę. Od 1 czerwca podrożeje o 7 zł i będzie kosztować aż 19 zł.

25 maja 2006 roku gdy ruszała kolej na Balice bilet kosztował niecałe 5 zł. W przeciągu 6 lat zdrożał... czterokrotnie!Wzrost cen ma z pewnością związek ze zbliżającym się Euro. Choć Kraków nie należy do miast - organizatorów, to na w stolicy Małopolski swoje bazy będą mieć reprezentacje Włoch, Anglii i Holandii. 

Przewozy Regionalne, operator kolejki, dla trasy do lotniska w Balicach wprowadził taryfę specjalną - czterokrotnie wyższą od normalnej. Dla podobnego odcinka zwykła taryfa dla pociągów regionalnych kosztuje 4 zł 70 gr (tyle co 6 lat temu bilet na lotnisko).Dla porównania za trwający 21 minut przejazd z Lotniska Chopina do stacji Warszawa Śródmieście (SKM Warszawa) zapłacimy 3,80 zł, a do stacji Warszawa Centralna zaledwie 2,60 zł. W Berlinie dojazd z lotniska Schönefeld do centrum miasta trwa 25 minut i kosztuje 3 euro (13 zł). Bilet jest dodatkowo ważny na wszystkie środki transportu.

Wkrótce zapraszamy na szerzy materiał o dojeździe na lotnisko w Balicach.

Paweł Cybulak
gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie