LOT: Pierwszy rejs do Pekinu

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
29 maja 2012 17:01
31 komentarzy
Reklama

Dziś (29.05) Polskie Linie Lotnicze LOT uroczyście uruchomiły nowe połączenie z Warszawy do Pekinu. Rejs inauguracyjny wystartował 
po godzinie 16:10 z lotniska Chopina i potrwa 9 godzin. Honorowymi pasażerami rejsu są Pierwsza Dama Anna Komorowska oraz członkowie Misji Gospodarczej z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem na czele. 

Wznowienie rejsów do stolicy Chin jest kolejnym etapem wdrażania strategii „Wschód spotyka Zachód”, realizowanej od 2011 roku. Otwarcie nowego kierunku do Pekinu było możliwe dzięki wynegocjowanym przez LOT, bardzo korzystnym slotom czyli godzinom startów i lądowań na pekińskim lotnisku. Polski przewoźnik otrzymał również w zeszłym roku zgodę od władz rosyjskich na przeloty nad Syberią, co umożliwi przeloty najkrótszym korytarzem powietrznym. Wpłynie to w znacznym stopniu m.in. na oszczędność zużywanego paliwa i krótszy czas przelotu do Pekinu.  

Powrót LOT-u na tę trasę dalekowschodnią  jest również związany z dynamicznym rozwojem gospodarki chińskiej, zwiększeniem wymiany handlowej pomiędzy Polską a Chinami oraz znacznym wzrostem ruchu pasażerskiego, zwłaszcza biznesowego, między Europą a Azją. 

LOT obsługują trasę z Warszawy do Pekinu wspólnie z Air China na zasadach code-share. Pozwala to LOT-owi korzystać z szerszej sieci sprzedaży chińskiego przewoźnika. Dzięki tej współpracy pasażerowie polskich linii mogą korzystać z atrakcyjnych taryf i połączeń także poza Pekin m.in. do Szanghaju, Guangzhou, Shenzen czy Hongkongu.- LOT powraca do najbardziej rozwijającego się regionu świata, na Daleki Wschód. Jesteśmy świetnie przygotowani do otwarcia połączenia do Pekinu. Mamy dogodne sloty, zaledwie dziewięciogodzinny rejs, wysokiej klasy lotniska umiejscowione w centrach obu miast, współpracę z partnerem ze Star Alliance z Air China oraz wysokie standardy obsługi na pokładach. Prestiż połączenia LOT-u do Pekinu podniesie z pewnością Boeing 787 Dreamliner, który już wkrótce będzie operował na tej trasie – mówi Marcin Piróg, prezes zarządu PLL LOT S.A. - To ogromne atuty, o które zabiegaliśmy chcąc zaproponować naszym pasażerom wygodną i bezproblemową podróż do stolicy gospodarczej potęgi.

Rejsy na tej trasie wykonywane będą tymczasowo samolotami Boeing 767-300 do momentu, gdy od listopada 2012 roku flotę LOT-u zasilą samoloty Boeing 787 Dreamliner, które sukcesywnie zastępować będą obecnie eksploatowane Boeingi 767.
Połączenie do Pekinu jest realizowane trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele 
o godz. 16.10 (przylot do Chin o godz. 6.35 czasu lokalnego). Rejsy z Pekinu do Warszawy odbywają się  w poniedziałki, środy i piątki o godz. 8.45 (przylot do Warszawy 
o godz. 12.40 czasu lokalnego).

Dla pasażerów pierwszego rejsu do Pekinu LOT przygotował niespodzianki przy stanowiskach odpraw na lotnisku Chopina. Podróżni otrzymali upominki oraz zostali poczęstowani tortem ozdobionym smokiem z lukru, a  samo lotnisko zostało zaaranżowane w chińskim stylu. Nad stanowiskami odpraw oraz przy wejściu na teren terminalu zawisły  lampiony chińskie, przy wejściu do samolotu ustawiono tradycyjne rzeźby lwów chińskich (zwanych też psami Fo lub Foo) a pasażerowie odprawiając się przechodzili pod specjalną bramą tzw. Pailou. Jednocześnie po lotnisku przechadzali się animatorzy tańca smoka oraz hostessy ubrane w tradycyjne stroje chińskie Quipao rozdając wszystkim pasażerom ciasteczka z wróżbą.  

LOT operował już wcześniej na trasie do Pekinu w latach 1987, 
1989 – 1998 oraz przez kilka miesięcy w 2008 roku w trakcie igrzysk olimpijskich. 

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2012-06-01 00:20   
wroord - Profil wroord
Jesli chodzi o burkajace stewardessy to akurat chinczykom to nie przeszkadza. Wiele linii chinskich ma takie panie. A kiedy wchodzi w zycie ten "podwyzszony standard" obslugi pasazerow?
shorty 2012-05-31 14:15   
shorty - Profil shorty
LOT -787 - Air India walczy , ciekawe jak nasz orzeł LOT.
zobacz link
shorty 2012-05-31 11:27   
shorty - Profil shorty
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama