AEA pogania Unię Europejską

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
25 maja 2012 09:54
Reklama

Stowarzyszenie Europejskich Przewoźników Lotniczych (AEA) pogania Unię Europejską, by ta szybciej zmieniała przepisy na sprzyjające rozwojowi linii lotniczych.

- Polityczni liderzy Europy powinni na poważnie wziąć się za program wzrostu i stworzyć żyzny grunt dla rozwoju swoich kluczowych przedsiębiorstw - powiedział Bernard Gustin, prezes AEA, na konferencji prasowej po spotkaniu z Siimem Kallasem, wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za transport.

Według AEA najważniejsze zmiany, które powinny być wprowadzone jak najszybciej to: globalne podejście do kwestii emisji, które zastąpi europejski schemat ETS; wdrożenie Europejskiego Wspólnego Nieba (European Single Sky) i zniesienie "bezsensownych ekonomicznych regulacji".

Przewoźnicy zrzeszeni w AEA obawiają się, że ekonomiczne i polityczne decyzje spowoduje dalsze podnoszenie podatków dla pasażerów oraz uniemożliwią reformę ETS-u. Obecnie pozaunijni przewoźnicy są zmuszani do płacenia za emisję w ramach systemu ETS. Chiny, Rosja, Stany Zjednoczone oraz inne kraje grożą wojną handlową, a Airbus obawia się, że w ramach odwetu linie z całego świata mogą przestać kupować samoloty A330.

Gustin podkreślił, że Kallas rozumie postulaty AEA, ale cała Unia Europejska działa po prostu zbyt wolno.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama