Ekspansja Air Moldovy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 maja 2012 10:12
2 komentarze
Reklama

Air Moldova, narodowy przewoźnik z Mołdawii, rozszerza siatkę połączeń. Od czerwca linia otworzy pięć dodatkowych tras z Kiszyniowa. Mołdawia, Ukraina i Białoruś to ostatnie kraje na terenie Europy, które nie są objęte "otwartym niebem" z Unią Europejską.

Od czerwca mołdawska linia otworzy trasy z Kiszyniowa do Werony, Wenecji, Bolonii, Dublina i Surgutu. Siatka destynacji Air Moldovy wzrośnie z 16 do 20 połączeń. Cześć tras może zostać zamkniętych po sezonie letnim, ponieważ ruch do Mołdawii jest znacznie większy latem niż zimą.Air Moldova dysponuje zaledwie pięcioma samolotami - trzema Airbusami A320, jednym Embraerem E-190 oraz jednym turbośmigłowym Embraerem E-120. Być może flota linii powiększy się wkrótce o kolejnego E-190, ponieważ dalszy rozwój siatki nie jest możliwy bez dodatkowych maszyn.

Mimo ograniczonych środków i floty Air Moldova stara się stworzyć w Kiszyniowie hub łączący zachodnią i wschodnią Europę. Obecnie do stolicy Mołdawii, najbiedniejszego kraju w Europie, lata tylko dziesięciu przewoźników, a Air Moldova ma niemal połowę udziału w rynku.

Porozumienie o otwartym niebie z Unią Europejską, które miało być podpisane na początku bieżącego roku, zostało przełożone na nieokreśloną datę. Jego wejście w życie ułatwi loty do Kiszyniowa i może spowodować pojawienie się przewoźników niskokosztowych na trasach do stolicy Mołdawii. Obecnie rejsy do Kiszyniowa są jednymi z najdroższych w Europie.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_8eb80 2012-05-23 11:31   
gosc_8eb80 - Profil gosc_8eb80
ale ceny tez maja fajne :) to sie nazywa promocja heheh
gosc_efa12 2012-05-23 10:33   
gosc_efa12 - Profil gosc_efa12
jeszcze brakuje europejskiej części Rosji w umowie, czyli Moskwa, St. Petersburg i jeszcze kilka, autor nie wie czy zapominiał
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama