Lufthansa: Kolejny Airbus A380 we flocie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
22 maja 2012 23:40
5 komentarzy
Reklama

Dziś (22.05) nowy, dziewiąty Airbus A380 (D-AIMI) we flocie Lufthansy nazwany został "Berlin". W oficjalnej uroczystości na berlińskim lotnisku Tegel uczestniczył burmistrz miasta, Klaus Wowereit oraz prezes Lufthansy, Christoph Franz. Symboliczny chrzest flagowego samolotu Lufthansy podkreśla znaczenie stolicy Niemiec dla rozwoju przewoźnika.- Dzisiejsza uroczystość świadczy o naszym zaangażowaniu w Berlinie - powiedział Christoph Franz, prezes zarządu Lufthansy. - Lufthansa inwestuje w Berlinie wierząc w dynamiczny rozwój regionu i rynku lotniczego. W przyszłości stolica Niemiec będzie odgrywać jeszcze większą rolę dla Lufthansy, o czym świadczy ilość nowych, bezpośrednich połączeń z Berlina - podkreślił Christoph Franz. Odnosząc się do opóźnień w otwarciu nowego lotniska BER w południowej części miasta, dodał - Jesteśmy optymistami i wierzymy, ze wszystko jest na dobrej drodze do uruchomienia lotniska w nowym terminie.

3 czerwca Lufthansa uruchomi na lotnisku Tegel bazę dla 15 samolotów Airbus A320 i zaoferuje 39 bezpośrednich połączeń z głównymi miastami w Europie. Wraz ze swoimi partnerami, Lufthansa będzie oferować loty do 50 miast w Europie i basenie Morza Śródziemnego.Uroczystość na lotnisku Tegel, jest dla Lufthansy kontynuacją tradycji, którą zapoczątkowała ponad pół wieku temu. W 1960 roku, najnowocześniejszy wtedy samolot Lufthansy Boeing 707-430 nazwany został "Berlin" przez ówczesnego burmistrza Berlina, którym był Willy Brandt. Od tego czasu flagowe samoloty we flocie Lufthansy, zawsze latały z nazwą stolicy Niemiec na kadłubie. Nowy A380 ozdobiony został także herbem miasta z wizerunkiem słynnego berlińskiego niedźwiedzia. Podobnie jak pozostałe A380 Lufthansy, "Berlin" będzie obsługiwać długodystansowe połączenia z miastami w USA i na Dalekim Wschodzie z Frankfurtu choć przewoźnik nie wyklucza operowania tym samolotem z Berlina, ale tylko z nowego portu Berlin Brandenburg im. Willy'ego Brandta.

Fot. Lufthansa
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
shorty 2012-05-23 18:59   
shorty - Profil shorty
ja czekamna połaczeni wawa Ber, na razie firma wypuszcza mnie tylko pociagiem, ale mam duze nadzieje po otwarciu lotniska. OLT ma niemieckiego udzialowca wiec moze oni:)
gosc_2d966 2012-05-23 05:55   
gosc_2d966 - Profil gosc_2d966
jaki to artykul $??? Co za bzdura! A-380 Lufthansy nosza imiona ich najwazniejszym hubom, Berlin po otwarciu BER bedzie ich trzecim najwazniejszym lotniskiem w Niemczech.
piotrek737 2012-05-23 00:57   
piotrek737 - Profil piotrek737
gosc_8f7e4: Ależ to chyba oczywiste, że na Tegel ten samolot nie zostanie obsłużony ;) Są słuchy, że może gdzieś poleci z BER, ale to zobaczymy. Póki co tylko z FRA. Poza tym pisanie, że kolejny artykuł $ jest dość takie nie na miejscu. Czy wrzucenie informacji prasowej o linii lub artykułu na jej temat musi się od razu wiązać z kasą? Fajnie i pięknie by było jakby linie tak płaciły jak niektórzy myślą ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama