Poznań: Premier z wizytą na Ławicy

17 maja 2012 20:56
1 komentarz
Reklama

Dziś (17.05) premier Donald Tusk wraz z Sławomirem Nowakiem, ministrem budownictwa i gospodarki morskiej odwiedzili Poznań. Głównym powodem wizyty był stan przygotowań do EURO2012.

Szef rządu na pokładzie śmigłowca specjalnego W3 już w drodze do stolicy Wielkopolski mógł obserwował efekty niektórych z inwestycji.
Pierwszym punktem wizyty po wylądowaniu był Port Lotniczy Poznań- Ławica. Premiera powitali Piotr Florek wojewoda Wielkopolski oraz Mariusz Wiatrowski prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica.Następnie gospodarze wraz z przybyłymi gośćmi udali się specjalnym autobusem na objazd płaszczyzn lotniskowych

Premier zwiedził także budynek nowej części terminala, gdzie trwają ostatnie prace wykończeniowe.Tu właśnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca stanu przygotowań do EURO2012.- Wszystko, co jest związane bezpośrednio z Euro 2012 i wymagane, żeby turniej się odbył, jest gotowe - powiedział Donald Tusk.

Premier przyznał jednak, ze niektóre z inwestycji nie uda się zakończyć przed rozpoczęciem międzynarodowego turnieju piłkarskiego.

- Zaczynaliśmy prawie wszystko od nowa i dlatego ogrom tego przedsięwzięcia niektórych przerósł – dodał.Szef rządu zwrócił także szczególną uwagę na inwestycje w lotniska. Zaznaczył, że są one kluczowymi punktami infrastruktury ponieważ zgodnie z założeniami, większość kibiców będzie poruszała się właśnie samolotami. 

- Nie mamy żadnych sygnałów, które mogłyby świadczyć o podwyższonym zagrożeniu terrorystycznym podczas Euro 2012 - stwierdził szef rządy na temat bezpieczeństwa w czasie mistrzostw.


Justyna Żyła
fot. Port Lotniczy Poznań-Ławica, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
film: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

malin 2012-05-18 14:50   
malin - Profil malin
Ciekawe czy Donald znajdzie brakujące miliony na dokończenie obwodnicy zachodniej.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama