LOT: Monarch obsłuży Dreamlinery?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 maja 2012 12:17
2 komentarze
Reklama

LOT podpisał list intencyjny z firmą Monarch z Wielkiej Brytanii, w którym polski przewoźnik i brytyjska spółka deklarują rozpoczęcie szczegółowych negocjacji w sprawie umowy dotyczącej obsługi samolotów Boeing 787 Dreamliner.

Polskie Linie Lotnicze LOT wybrały nagrodzoną wieloma nagrodami, niezależną spółkę Monarch Aircraft Engineering, na głównego dostawcę usług konserwacyjnych kadłubów samolotowych ośmiu Boeingów 787, z których pierwszy ma zostać dostarczony do LOT-u już w listopadzie br. Zgodnie z warunkami umowy zespół bardzo doświadczonych inżynierów Monarch Aircraft Engineering utworzy bazę usług konserwacyjnych w Warszawie i będzie wspierał serwisowo operacje LOT-u.

- Dreamlinery są wysoce zaawansowanymi technologicznie, najnowocześniejszymi samolotami świata. Dlatego wymagają doskonale wykwalifikowanych inżynierów, informatyków oraz nowoczesnych metod i narzędzi do obsługi technicznej. Monarch spełnia wszystkie te wymagania i zapewni naszym Dreamlinerom serwis na najwyższym poziomie – mówi Tomasz Balcerzak, członek zarządu ds. operacyjno - technicznych PLL LOT S.A.

- Monarch Aircraft Engineering zdobyła to bardzo prestiżowe zamówienie w wyniku złożonej procedury przetargowej, w trakcie której przedstawiono kolejne dowody świadczące o zamiarze rozszerzania działalności MRO przez spółkę i zwiększenia potencjału spółki o obsługę nowoczesnego samolotu - mówi Ian Bartholomew, dyrektor Monarch Aircraft Engineering ds. sprzedaży i marketingu.

Dodatkowym atutem brytyjskiej firmy, jest fakt, że Monarch zadeklarował współpracę ze spółką LOT AMS jako podwykonawcą.

Firma Monarch, poza wieloletnim doświadczeniem w obsłudze samolotów różnych typów m.in. Boeing 777, jest również dostawcą od 2007 roku usług typu Gold Carre, z czym wiąże się jej ścisła współpraca z Boeing Company w zakresie obsługi Dreamlinerów. Posiada odpowiednio przygotowaną i wyszkoloną kadrę oraz mechaników i inżynierów na typ Boeing 787. Monarch Aircraft Engineering Ltd świadczy usługi konserwacyjne i techniczne dla samolotów każdej wielkości,. Zatrudniająca ponad 650 pracowników spółka posiada dwa główne zakłady konserwacyjne na lotnisku London Luton i na lotnisku w Manchesterze, jedenaście stałych Stacji Obsługi na lotniskach w Wielkiej Brytanii, Europie i Azji oraz trzy sezonowe Stacje Obsługi Europie i Azji.
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_30a18 2012-05-16 06:17   
gosc_30a18 - Profil gosc_30a18
To są skutki POlityki w biznesie: najpierw zrujnować i sprzedsać AMS niewiadomokomu, a za kilka miesięcy zapłacić wielkie pieniądze za obsługę samolotów za granicą! I żeby to jeszcze były silniki! A tutaj Anglicy będą uczyć LOT jak robić przeglądy płatowca, bo LOT sam już tego nie potrafi zrobić? A może po prostu już czas żeby techniką w LOCIE zaczął się zajmować jakiś inżynier?
gosc_15426 2012-05-15 23:17   
gosc_15426 - Profil gosc_15426
no to LOT AMS dostawca doskonałej jakości usług z wieloletnim doświadczeniem , który niedawno został odkupiony przez Skarb Mojego Państwa w postaci Funduszu Jakiegoś Tam Regionalnego SPADA NA ZIELONĄ TRAWKĘ. I to by było na tyle.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama