Lublin: Szybki dojazd na lotnisko

14 maja 2012 20:38
14 komentarzy
Reklama

Dokładnie kwadrans – tyle ma zająć podróż szynobusem pomiędzy lotniskiem w Świdniku a Lublinem. W środę (10.05) PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji ogłosiło wykonawcę, który wybuduje tor do portu. Zwycięzcą przetargu zostało Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych Expol z Lublina. Łączna wartość zamówienia to 8,1 mln złotych.


Port Lotniczy Lublin - prace przy budowie peronu dla szynobusu
(maj 2012)


Trasa szynobusu będzie prowadziła z Dworca Głównego PKP w Lublinie, przez stacje Lublin - Północny i Świdnik - Miasto, aż do specjalnego peronu znajdujacego się obok terminalu. Jak zapewniają władze lotniska umowa na budowę toru będzie podpisana jeszcze w maju. Natomiast prace mają potrwać do końca października.


Justyna Żyła
fot. Port Lotniczy Lublin
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-05-17 11:56   
mietek - Profil mietek
gosc_a2c55: W tej chwili może i tak ale to lotnisko jest z perspektywą na przyszłość. Jakim cudem tak zwana ściana wschodnia ma się rozwinąć/dogonić reszte Polski skoro nie będzie tam infrastruktury? Zagraniczna firma tam nie zainwestuje jak najbliże lotnisko będzie daleko, a dojazd będzie marny. Turystów też raczej coś takiego odstrasza. A i mieszkańcy lubelszczyzny skorzystają w swoim czasie z lotów czarterowych. W Kielcach to byłby pomysł bezsensu ale Lublin się nadaje;-)
gosc_a2c55 2012-05-17 10:48   
gosc_a2c55 - Profil gosc_a2c55
Z ekonomicznego punktu widzenia cały pomysł budowy lotniska w Lublinie jest całkowitym bezsensem. Ale przecież w Polsce to norma, że wybujałe ambicje, polityka i prostacki upór zawsze bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Jakby nie było lotnisko powstanie, a na czy był to strzał w dziesiątkę czy raczej kulą w płot to pokaże życie i zyski bądź straty jakie przyniesie.
bison 2012-05-16 12:42   
bison - Profil bison
Połączenie do WAW raczej odpada, ale analizując kierunki z Lublina to pewniakami byłby Oslo, Dublin, coś w UK i Holandii. Dużo ludzi tam pracuje z tego rejonu. Poza tym fajne byłoby połączenie do Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa. Ale czy będzie to zobaczymy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama