Travel Service Polska z pozwoleniami

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
10 maja 2012 15:37
15 komentarzy
Reklama

Linia Travel Service Polska, spółka-córka czeskiego Travel Service otrzymała dziś (10.05) od Urzędu Lotnictwa Cywilnego koncesję na wykonywanie nieregularnego przewozu lotniczego pasażerów w ruchu krajowym i międzynarodowym przy użyciu statków powietrznych bez ograniczeń ilości miejsc pasażerskich i maksymalnej masy startowej.

Z wnioskiem o wydanie koncesji przewoźnik wystąpił w kwietniu br.

Na początku maja Travel Service Polska sp. z o. o. otrzymał od Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikat przewoźnika lotniczego uprawniający do wykonywania operacji lotniczych.


Boeing 737-800 (SP-TVZ) linii Travel Service Polska

Koncesję może uzyskać osoba fizyczna lub prawna, dla której przewóz lotniczy jest głównym przedmiotem działalności gospodarczej. Warunkiem jej uzyskania jest spełnienie i udokumentowanie wielu warunków, do których m.in. należą:
• dysponowanie jednym lub większą ilością statków powietrznych,
• posiadanie zdolności finansowej, niezbędnej do działalności w zakresie przewozu lotniczego,
• objęcie przedsiębiorstwa ubezpieczeniem od odpowiedzialności za szkody związane z przewozem lotniczym i ruchem statków powietrznych
Wydając koncesję prezes ULC zaświadcza, że jej posiadacz jest przygotowany do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przewozu lotniczego. Po otrzymaniu koncesji działalność przewoźnika podlega okresowemu sprawdzaniu pod względem ekonomiczno-finansowym. Jest ono wykonywane w oparciu o: roczne sprawozdania finansowe (zaopiniowane przez biegłego rewidenta), plany ekonomiczno- finansowe w zakresie przewidywanych wydatków (np. wynagrodzenie, koszt paliwa, amortyzacja) i przychodów (prognozy, taryfy i stawki przewozowe) oraz informacje o przewidywanej w następnym roku płynności finansowej.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_20b23 2012-07-14 10:25   
gosc_20b23 - Profil gosc_20b23
ktgracz masz jakieś info z sufitu.AIP to był odział AIR ITALY,z Polski latali 2 sztukami 737-800 wcale nie takimi starymi,i 757-200 trochę starszym.Travel Service ma natomiast ponad 20 B737-800 a wiek ich floty to około 5 lat,czyli jak na przewoźnika czarterowego to bardzo młoda flota.Pozatym w lotnictwie praktycznie nie funkcjonuje określenie starego samolotu,istnieje raczej określenie sprawny/nie sprawny.Co z tego że samolot jest nowy jak jest niesprawny lub ma wadę,a stary jest zadbany i w pełni sprawny technicznie ,a co za tym idzie zapewni bezpieczną podróż.
gosc_7f28a 2012-07-11 13:39   
gosc_7f28a - Profil gosc_7f28a
Co Wy z tym " AIP"? Wyraźnie napisane, że Travel Servis to czeskie linie, nie włoskie.
gosc_c954b 2012-05-23 22:09   
gosc_c954b - Profil gosc_c954b
bynajmniej podczas mojego lotu WAW-TER-PUJ
normalnie na azorach wysiadaliśmy z samolotu i jechaliśmy na ok.50 min do terminala
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama