Air Berlin: Latamy nadal z lotniska Tegel

10 maja 2012 13:49
2 komentarze
Reklama

Wczoraj (9.05) linie Air Berlin poinformowały, że do czasu otwarcia portu im. Willy'ego Brandta w Berlinie będą wykonywać operacje lotnicze z dotychczasowego lotniska Berlin-Tegel.

To właśnie do nowego portu lotniczego Berlin Brandenburg Airport przewoźnik planował przenieść całość swoich operacji. Jednak kilka dni temu władze lotniska poinformowały, że z przyczyn technicznych nie uda się otworzyć portu w czerwcu.Władze Air Berlin zapewniają jednak, że sytuacja ta nie wpłynie negatywnie na pasażerów. Wszystkie loty odbywać się będą według zaplanowanego rozkładu, a rezerwacje zachowują swoją ważność. Dotyczy to także rezerwacji na loty widokowe nad Berlinem, zorganizowane specjalnie z okazji otwarcia lotniska. Dodatkowo każdy z pasażerów zostanie poinformowany osobiście o zmianach w statusie lotu.

- Sytuacja jest niezwykle skomplikowana, gdyż musimy skontaktować się z co najmniej milionem pasażerów  i poinformować ich o tym z jakiego lotniska odbędzie się ich podróż. Dodatkowo ambitne plany naszej linii związane z rozszerzeniem siatki połączeń, na co pozwalała infrastruktura Berlin Brandenburg Airport, muszą zostać teraz przystosowane do sytuacji panującej na lotnisku Tegel – skomentował Hartmut Mehdorn, prezes Air Berlin.

Justyna Żyła
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

siudamac 2012-05-10 16:33   
siudamac - Profil siudamac
A propos lotu widokowego - wczoraj na maila z rezygnacją odpisali mi, że wszystkie operacje będą realizowane z Tegel i mam czekać na dalsze informacje. Odpisałem im że to niezgodne z tym co piszą na stronie "widokowego lotu". Pan odpisał dziś, że faktycznie pomylił się i po konsultacji z kolegą (I'm terribly sorry I was not aware of these 'scenic flights' that had been
organised, my colleague has now explained it to me - I apologise for the
misunderstanding!

You were correct - the flight has been postphoned until the new Airport has been
finished so yes you are entitled to a full refund. I have now sent your case to
our Refunds team and they will be issuing a full refund for you. The costs will
be returned to the card that you used to make the booking.) dokona anulowania i otrzymam zwrot środków. Teraz pewnie znów zmienią zdanie... Nie nadążam za nimi już :)
camilio 2012-05-10 15:59   
camilio - Profil camilio
Ciekawe jak podejdą do rezygnacji z lotu widokowego? :) Jedynym plusem tego lotu był BER. Formalnie zwrot pieniążków nie należy się, bo lot się odbędzie, pewnie zgodnie z datą i godziną na bilecie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama