LOT-em na Igrzyska do Londynu

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
10 maja 2012 12:54
8 komentarzy
Reklama

Wczoraj (9.05) Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużyły współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami letnimi w Londynie. To już kolejne Igrzyska, podczas których LOT będzie oficjalnym przewoźnikiem polskich sportowców.

W siedzibie PKOL w Warszawie Przemysław Książczyk, prokurent ds. marketingu i obsługi klienta PLL LOT S.A. oraz Andrzej Kraśnicki, prezes PKOL w obecności mediów podpisali umowę na przewóz członków Kadry Olimpijskiej oraz działaczy PKOL na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, które rozpoczynają się 27 lipca.

Podczas oficjalnego podpisania kontraktu odbyła się premiera kampanii wizerunkowej, której start w mediach planowany jest na 14 maja 2012 roku.

Polski przewoźnik zaprezentował projekt okolicznościowego – "olimpijskiego" malowania samolotu (Boeing 737-400 SP-LLG), który będzie wykonywał rejsy w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich w Londynie.W ramach umowy LOT otrzymał tytuł "Przewoźnika Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Londyn 2012". Narodowy przewoźnik będzie także partnerem przy organizacji wydarzeń towarzyszących Igrzyskom na terenie polskich miast, m.in. podczas Pikniku Olimpijskiego w Warszawie.

- Piękną tradycją LOT-u jest, że przewozimy na pokładach naszych samolotów narodową kadrę udającą się na Igrzyska Olimpijskie. Jako narodowy przewoźnik jesteśmy dumni, że możemy w ten sposób wspierać polskich sportowców – powiedział Przemysław Książczyk z PLL LOT.

PLL LOT S.A. regularnie współpracują z PKOL-em od 1972 roku, kiedy to odbyły się letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Polski przewoźnik towarzyszył sportowcom także podczas Igrzysk zimowych, m.in w Vancouver.

Fot. PLL LOT
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_c2263 2012-05-11 18:10   
gosc_c2263 - Profil gosc_c2263
Unifikacja malowania samolotów - oznaka poważnej i nowoczesnej linii lotniczej. Przy okazji mogli by kupić szersze maszyny, żeby zachować dynamikę wzrostową, a do tego przewieść pasażera taniej.
mietek 2012-05-11 08:29   
mietek - Profil mietek
Bo LOT nie jest oficjalnym partnerem euro 2012, a na olimpiada ma umowe z PKOL-em. Jak wiaodmo, że można sobie korzystać z oficjalnego logo tak po prostu.
gosc_21c6d 2012-05-10 23:05   
gosc_21c6d - Profil gosc_21c6d
LOT lepiej sie przygotował na impreze w Londynie niz na wlasne Euro2012 , nawet okolicznosciowe malowanie ładniejsze na Londyn. Nie słyszłem o takich umowach na trasy dolotowe do Polski.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama