×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Berlin: Otwarcie lotniska nie w czerwcu
Premier Brandenburgii Matthias Platzeck poinformował dziś (8.05) , że nowe lotnisko im. Willy'ego Brandta w Berlinie nie zostanie otwarte 3 czerwca. Powodem kolejnego opóźnienia są problemy z systemem przeciwpożarowym oraz bagażowym.

- Nie jest jeszcze jasne, kiedy lotnisko zostanie otwarte, czy w sierpniu, czy może we wrześniu. Bezpieczeństwo jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu - powiedział na specjalnej konferencji Dietmar Woidke, minister spraw wewnętrznych Brandenburgii.

- Pojawiły się problemy z systemem schodów przeciwpożarowych, a konkretniej z ostrzeżeniami i systemem zamykania drzwi. Z tego powodu, zatwierdzenie bezpieczeństwa nie może być przyznane - dodał Woidke.

Według naszych wciąż niepotwierdzonych informacji nowe lotnisko ma zostać otwarte 2 sierpnia.- Chaos, który narodził się podczas otwarcia terminala na londyńskim Heathrow nie może powtórzyć się w Berlinie. Dlatego przyjmujemy informacje o opóźnieniu z pełnym zrozumieniem - powiedział wysokiej rangi pracownik Lufthansy odnosząc się do 2008 roku, w którym został otwarty Terminal 5 w Londynie.

Nowe lotnisko im. Willy'ego Brandta miało zostać otwarte 3 czerwca i zastąpić dwa obecnie działające porty w stolicy Niemiec, przy okazji wykorzystując swoje położenie, by zachęcić Polaków do lotów z Berlina.

Ostatnie opóźnienie to bardzo duży cios marketingowy dla lotniska i linii lotniczych, które wydały miliony euro na promowanie otwarcia nowego lotniska.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie