Berlin: Otwarcie lotniska nie w czerwcu

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
08 maja 2012 15:23
16 komentarzy
Reklama

Premier Brandenburgii Matthias Platzeck poinformował dziś (8.05) , że nowe lotnisko im. Willy'ego Brandta w Berlinie nie zostanie otwarte 3 czerwca. Powodem kolejnego opóźnienia są problemy z systemem przeciwpożarowym oraz bagażowym.

- Nie jest jeszcze jasne, kiedy lotnisko zostanie otwarte, czy w sierpniu, czy może we wrześniu. Bezpieczeństwo jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu - powiedział na specjalnej konferencji Dietmar Woidke, minister spraw wewnętrznych Brandenburgii.

- Pojawiły się problemy z systemem schodów przeciwpożarowych, a konkretniej z ostrzeżeniami i systemem zamykania drzwi. Z tego powodu, zatwierdzenie bezpieczeństwa nie może być przyznane - dodał Woidke.

Według naszych wciąż niepotwierdzonych informacji nowe lotnisko ma zostać otwarte 2 sierpnia.- Chaos, który narodził się podczas otwarcia terminala na londyńskim Heathrow nie może powtórzyć się w Berlinie. Dlatego przyjmujemy informacje o opóźnieniu z pełnym zrozumieniem - powiedział wysokiej rangi pracownik Lufthansy odnosząc się do 2008 roku, w którym został otwarty Terminal 5 w Londynie.

Nowe lotnisko im. Willy'ego Brandta miało zostać otwarte 3 czerwca i zastąpić dwa obecnie działające porty w stolicy Niemiec, przy okazji wykorzystując swoje położenie, by zachęcić Polaków do lotów z Berlina.

Ostatnie opóźnienie to bardzo duży cios marketingowy dla lotniska i linii lotniczych, które wydały miliony euro na promowanie otwarcia nowego lotniska.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
humbak 2012-05-10 00:53   
humbak - Profil humbak
A nie mówiłem podczas naszej wycieczki po BER? :P
mietek 2012-05-09 13:29   
mietek - Profil mietek
No prosze, czyli Niemcy też się mylą - może nie jest z nami aż tak źle?;-) A swoją drogą to świat staje na głowie, żeby Niemcy nie oddawali czegoś w terminie...
gosc_e0a25 2012-05-09 13:00   
gosc_e0a25 - Profil gosc_e0a25
Wylatuje 30.05 do BCN z schonefeld a wracam 7.06 i nie wiem gdzie ... Easyjetem... wie ktoś może coś na ten temat czy obsługa dalej będzie na schonefeld
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama