×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 35% wzrost w kwietniu
W kwietniu w porcie lotniczym Wrocław Strachowice odprawionych zostało 172 666 pasażerów. To ponad 35% wzrost w stosunku do kwietnia 2011 roku.

Od początku roku przez wrocławskie lotnisko przewinęło się już ponad 511 tys. podróżnych. Stanowi to prawie 19% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Świetne wyniki to zasługa dwóch istotnych wydarzeń. Pierwszym z nich było otwarcie pod koniec marca bazy Ryanaira i uruchomienie aż siedmiu nowych połączeń, a drugim poszerzenie siatki krajowych lotów przez OLT Express. Efekty widać od razu - wyjaśnia Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław.

Z oferty przewoźników niskokosztowych skorzystało w kwietniu ponad 100 tys. pasażerów, co stanowi ponad 20% wzrost w stosunku do kwietnia 2011 roku. Największy przyrost liczby podróżnych został zanotowany jednak w ruchu krajowym - z połączeń do innych polskich portów lotniczych skorzystało ponad 42 tys. pasażerów. To o 140% więcej niż w kwietniu ubiegłego roku.

- Statystyki od początku roku są dla wrocławskiego lotniska bardzo dobre i zamierzamy tę tendencję utrzymać w kolejnych miesiącach. Już w tej chwili oferujemy rekordową liczbę prawie 40 regularnych połączeń, a w sezonie letnim, od czerwca, pasażerowie będą mieli do dyspozycji niezwykle bogatą ofertę czarterową pełną atrakcyjnych nowości. Dzięki temu jest szansa, że zamkniemy cały 2012 rok zgodnie z najbardziej optymistycznymi prognozami, czyli nawet ponad 20% wzrostem - podsumowuje Jarosław Sztucki.

Anna Żuchlińskagość_860ed - Profil
gość_860ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie