×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fotorelacja: Pokład Boeinga 747-8IPo dwóch latach od dostawy Airbusa A380 do floty Lufthansy dołącza kolejny nowy czterosilnikowy samolot - Boeing 747-8 Intercontinental. Tydzień temu (2.05) maszyna została oficjalnie powitana na lotnisku we Frankfurcie. Redakcja Pasazer.com również uczestniczyła w tym wydarzeniu. Zapraszamy na fotorelację z pokładu nowego B747.Lufthansa jest pierwszą linią na świecie, która odebrała pasażerskiego Boeinga 747-8 Intercontinental.

Rozpoczynamy zwiedzanie!


First Class - Klasa pierwszaPo raz pierwszy osiem miejsc klasy pierwszej znajduje się w przedniej części pokładu głównego B747. To najcichsza część samolotu. Dzięki specjalnej izolacji poszycia maszyny, dźwiękochłonnym zasłonom minimalizującym hałas oraz użyciu materiałów dźwiękochłonnych w podłodze samolotu klasa pierwsza w 747-8 zapewni niespotykany dotąd komfort.Każdy z ośmiu foteli znajdujących się tu może zostać przekształcone w płaskie łóżko o długości 2,07 m i szerokości 0,8 m, zapewniające maksymalny komfort podczas snu.


New Business Class - Nowa klasa biznesWraz z rozpoczęciem regularnych lotów nowej maszyny, zaplanowanych na 1 czerwca 2012 r., pasażerowie Lufthansy będą mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z nowej klasy biznes, w której znajdować się będą 92 fotele.

Nowe fotele, z których część znajduje się na dolnym pokładzie, oferują nie tylko wyjątkowy komfort dla pasażerów w pozycji siedzącej lub leżącej, intuicyjne funkcje regulacji, dodatkową przestrzeń przechowywania...

... ale również indywidualny system rozrywki, dostępny na większych, 15-calowych ekranach.

Kolejne 32 fotele klasy biznes znajdują się górnym pokładzie.
Economy Class - Klasa ekonomiczna

Kabina klasy ekonomicznej została wyposażona w 262 nowoczesne (3-4-3), lżejsze i cieńsze fotele firmy Recaro, które zwiększą przestrzeń oraz ilość miejsca na nogi o około 6-7 cm w porównaniu do B747-400.Dodatkowymi udogodnieniami są regulowane zagłówki, haczyki na ubrania oraz kieszenie na czasopisma i książki.Wszystkie siedzenia wyposażone są w indywidualny system rozrywki Panasonic Xseries z dotykowym ekranem oraz możliwością podłączenia laptopa lub innego urządzenia elektronicznego.Pierwotnie maszyna miała posiadać konfigurację trzech klas dla 386 pasażerów: ośmiu w pierwszej klasie, 80 w klasie biznes oraz 298 w klasie ekonomicznej. Jednak ze względu na dedykowanie tej maszyny na trasy o większym ruchu biznesowym nowy nabytek przewoźnika na pokład zabierze 362 pasażerów: ośmiu w klasie pierwszej, 92 w nowej klasie biznes oraz 262 w klasie ekonomicznej. Jest także wyposażony w wystrój Sky Interior, czyli wygląd kabiny pasażerskiej zapożyczony z Dreamlinera.Inauguracyjną trasą, w jaką uda się nowy Boeing 747-8I, będzie połączenie Frankfurt - Waszyngton (Dulles). 1 czerwca maszyna wykona pierwszy rejs (LH418) do stolicy Stanów Zjednoczonych. Kolejne amerykańskie miasta do jakich poleci Intercontinental to Los Angeles i Chicago. Samolot obsłuży również połączenia do New Delhi i Bangalore w Indiach.

Piotr Bożyk, Justyna Żyła
Fot. Piotr Bożyk, Justyna Żyłagość_79646 - Profil
gość_79646
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie