×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Przygotowania do otwarcia
Czerwiec, czyli miesiąc w którym nastąpi otwarcie Portu Lotniczego Warszawa - Modlin zbliża się wielkimi krokami. Na lotnisku, dedykowanym głównie przewoźnikom niskokosztowym i czarterowym trwają ostatnie prace wykończeniowe.Terminal pasażerski, który powstał wg projektu Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. będzie w stanie przyjąć ok. 2 mln pasażerów rocznie.Projekt obiektu umożliwia dobudowę kolejnych modułów oraz w zależności od potrzeb rozbudowę budynku w przyszłości.

Wnętrze terminalu będą tworzyły dwie kondygnacje. Parter przeznaczony został na hale przylotów i odlotów.

Natomiast na antresoli znajdą się pomieszczenia biurowe, socjalne i techniczne.Praktycznie gotowy jest punkt odbioru bagażu oraz bagażownia.
Władze lotniska zadbały również o wystarczająca ilość miejsc parkingowych. Powstaną tu trzy parkingi posiadające 877 miejsc postojowych, a w przyszłości liczba ta ulegnie zwiększeniu do ok. 1300 miejsc.Natomiast na  płycie postojowej będzie 10 stanowisk dla samolotów kodu C+ (tj. Airbus 320/Boeing 737) oraz 3 stanowiska do odladzania maszyn.Justyna Żyła
Fot. Port Lotniczy Warszawa - Modlingość_37159 - Profil
gość_37159
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie