×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WestJet wybiera Bombardiera Q400
We wtorek (1.05) linia WestJet poinformowała, że Bombardier Q400 NextGen został wybrany jako główny samolot dla nowo tworzącej się linii regionalnej. Przewoźnik planuje zamówić do 45 maszyn Q400 NextGen. Planowany start nowej linii to pierwszy kwartał 2013 roku.

O planach utworzenia regionalnej linii, WestJet informował w styczniu tego roku. Wtedy linia rozpoczęła ocenę możliwości uruchomienia nowego regionalnego przewoźnika, który operowałby na trasach krótkiego dystansu flotą około 40 samolotów turbośmigłowych.

- Nowa regionalna linia lotnicza oparta na naszym niskokosztowym modelu i silnej kulturze korporacyjnej, przyniesie ogromne korzyści dla pasażerów, których teraz obsługujemy. Do naszej floty składającej się tylko z samolotów Boeing 737 dołączyłaby siostrzana spółka oparta o jednolitą flotę maszyn turbośmigłowych. To pozwoli nam utrzymać pełną wydajność wszystkich obsługiwanych samolotów - powiedział Clive Beddoe, twórca i przewodniczący rady nadzorczej WestJet.- To bardzo dobra wiadomość dla Bombardiera. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że WestJet wybrał samoloty Q400 NextGen do tworzenia floty nowej regionalnej linii. W marcu tego roku prezentowaliśmy w Calgary naszego turbośmigłowego Q400 NextGen, który idealnie pasuje do projektu linii. Mamy przyjemność powitać WestJet w rodzinie Bombardiera i czekamy na dalszą współpracę, aby sfinalizować umowę kupna nowych samolotów - powiedział Mike Arcamone, prezes Bombardier Commercial Aircraft.

WestJet to kanadyjski przewoźnik niskokosztowy. Główną siedzibą, a zarazem hubem linii jest port lotniczy w Calgary. Obecnie flota przewoźnika składa się 98 Boeingów 737 Next-Generation w wersjach -600 (13), -700 (69) i -800 (16).

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie