×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian: Fiasko rozmów ostatniej szansy
Fiaskiem zakończyły się wczoraj (30.4) rozmowy ostatniej szansy pomiędzy pilotami a zarządem Austrian Airlines - informuje agencja Reuters. Oznacza to przypieczętowanie radykalnego przekształcenia przynoszącej straty austriackiej linii

Jak donosi Reuters, umowy pilotów i personelu pokładowego zostaną teraz przeniesione do niskokosztowego oddziału firmy zbudowanego na bazie linii Tyrolean. Zarobki i warunki pracy w tym regionalnym oddziale Austrian Airlines są znacznie mniej korzystne dla pracowników.

- Zarząd uważa ten środek za zapewniający przyszłość Austrian Airlines. Znikną automatyczne podwyżki płac i wprowadzony zostanie nowoczesny układ zbiorowy pracy - cytuje oświadczenie należącej do Lufthansa Group austriackiej linii Reuters.Zmiany mają wejść w życie od lipca. Według zarządu Austrian Airlines, oszczędności wyniosą 45 mln euro. Marka austriackiego przewoźnika nie zniknie z rynku, a pasażerowie mają zmiany w ogóle nie odczuć.

Restrukturyzacja zatrudnienia niemal na pewno wywoła sprzeciw pracowników. W podobny sposób swoje operacje na trasach krajowych i europejskich przekształciła hiszpańska Iberia. Przeciwko wydzieleniu niskokosztowej Iberii Express protestowali piloci. 12 dni strajków od grudnia 2011 r. przyniosło ok. 36 mln euro straty, a protesty ustały dopiero po interwencji rządu Hiszpanii.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie