×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LH: Pierwszy B747-8 już we Frankfurcie
Dziś (2.05) Lufthansa powitała pierwszego Boeinga 747-8 Intercontinental. Redakcja Pasazer.com również uczestniczyła w tym wydarzeniu. Już niebawem w specjalnym materiale zaprezentujemy naszym czytelnikom najnowszy model słynnego Jumbo Jeta w barwach niemieckiego przewoźnika.

Nowy samolot otrzymał rejestrację D-ABYA. Warto dodać, że taką samą rejestrację posiadał pierwszy B747 w wersji -100, który był dostarczony do przewoźnika 10 marca 1970 roku. Pierwszą inauguracyjną trasą jaką obsłuży nowy Boeing 747-8I będzie połączenie Frankfurt - Waszyngton (Dulles). Kolejne miasta do jakich poleci Intercontinental to Los Angeles, Chicago oraz  Bangalore w Indiach.

- Lufthansa i Boeing mają za sobą długą i dumną historię współpracy we wprowadzaniu najnowszych innowacji do przemysłu lotniczego - powiedział Jim Albaugh, prezes Boeing Commercial Airplanes. - Jesteśmy wdzięczni za inspirację oraz pomoc Lufthansy w zaprojektowaniu nowej "Królowej Niebios" (Queen of the Skies) XXI wieku. Osobiście jestem dumny z moich pracowników, którzy budowali ten samolot dla Lufthansy i pozostałych przewoźników - dodał.- Pracujemy wspólnie od wielu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni, że pierwszy samolot B747-8 Intercontinental nowej generacji trafi właśnie do naszej floty - powiedział Christoph Franz, prezes zarządu Lufthansy.

Niemiecki przewoźnik jest użytkownikiem Boeinga 747 od 1970 roku. Obecnie linia posiada Boeingi 747-400. Nowy samolot jest napędzany silnikami General Electric GEnx-2B67, które pozwolą zaoszczędzić od 13% do 15% paliwa w porównaniu do starszej wersji -400.

Maszyna będzie posiadać konfigurację trzech klas i na pokład zabierze 362 pasażerów: ośmiu w klasie pierwszej, 92 w klasie biznes oraz 262 w klasie ekonomicznej. Nowy Boeing posiada Sky Interior czyli wystrój kabiny zapożyczony z Dreamlinera.

Lufthansa posiada zamówionych 20 Boeingów 747-8I oraz opcje na kolejne 20 maszyn tego typu. Dostawa pierwszej maszyny odbędzie się 2 maja, a kolejne cztery mają pojawić się do końca 2012 roku. Ostatni z zamówionych samolotów dołączy do floty na początku 2015 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_37159 - Profil
gość_37159
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie