Nowa strategia Flybe

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 kwietnia 2012 13:59
8 komentarzy
Reklama

Flybe, brytyjski przewoźnik regionalny, zmienia strategię. Linia, która wywodzi się z segmentu niskokosztowego, planuje przyciągnąć pasażerów podróżujących tradycyjnymi liniami.

- Flybe ogłosiło istotną zmianę pozycji produktu i marki pod hasłem "Czyniąc latanie lepszym". W ciągu 2012 r. duże inicjatywy mają pozytywnie odróżnić linię od negatywnych skojarzeń związanych z podróżowaniem niskokosztowym - czytamy w oświadczeniu prasowym Flybe.Koncept nowej strategii opiera się na trzech filarach: większej częstotliwości lotów i lepszych przesiadkach, przejrzystości procesu rezerwacji i płacenia za bilety oraz usprawnieniu działalności krajowych hubów w Wielkiej Brytanii.

Flybe podkreśla, że pierwsze elementy nowej strategii zostały bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów. To m.in. wprowadzenie do floty samolotów Embraer ERJ-175 oraz uruchomienie innowacyjnego hubu linii w Manchesterze.

Zmiany, które mają nastąpić w 2012 r., są korzystne dla pasażerów. Obejmą one m.in. likwidację opłat za płatność kartą debetową oraz jedną opłatę za użycie karty kredytowej niezależnie od liczby kupowanych biletów.Flybe wprowadza również nowe rodzaje biletów:
  • Essentials - najtańsze taryfy, 10 kg bagażu podręcznego i wybór miejsca podczas odprawy;
  • New Economy - zupełnie nowy rodzaj biletu obejmujący 10 kg bagażu podręcznego oraz standardowy bagaż rejestrowany, wybór miejsca podczas rezerwacji oraz możliwość zmiany rezerwacji. Najtańsze bilety w tej taryfie kosztują poniżej 50 funtów;
  • Plus - najwyższa klasa biletu obejmująca dostęp do saloników biznesowych na lotniskach, 40 kg bagażu rejestrowanego oraz posiłek i napoje na pokładzie.
Przewoźnik odświeżył również wygląd swojej strony internetowej i wprowadza nową serię reklam telewizyjnych.

Flybe ma główną bazę na lotnisku w Southampton, ale lata również z wielu innych portów w Wielkiej Brytanii. Przewoźnik dysponuje flotą samolotów Bombardier Dash 8 Q400 oraz Embraer ERJ-175 i -195. Linia nie lata do Polski, choć jej spółka zależna Flybe Nordic operuje na rejsach z Gdańska do Helsinek.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-05-03 17:11   
mietek - Profil mietek
No tak, zapomniałem o porcie;-)
jsg 2012-04-30 17:11   
jsg - Profil jsg
Z moich doświadczeń EDI i MAN miałey też dobre obłożenie z SOU.
komandor 2012-04-30 16:56   
komandor - Profil komandor
Ja pracowałem na BHX i największe obłożenie miały loty do Glasgow i Belfastu Int.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama