Lublin Airport: Raport z budowy

27 kwietnia 2012 16:49
9 komentarzy
Reklama

Budowa Portu Lotniczego Lublin wkracza w ostateczną fazę. Prace idą pełną parą, aby już za kilka miesięcy lotnisko mogło obsłużyć pierwszych pasażerów.Najbardziej intensywne prace prowadzone są w budynku Terminalu. Rozpoczęto tu montaż instalacji elektrycznych i sanitarnych.


W budynkach sanitarnych układana jest glazura.Pierwsze szyby pojawiły się także w fasadach okien.


W piwnicy malowane są ściany, natomiast na parterze montowane są ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych.Dobiegło końca wykonanie izolacji termicznej oraz membrany TPO na dachu, również peron dla szynobusu jest prawie skończony. Jeśli uda się otrzymać wymagane zezwolenia władze portu zapewniają, ze prace przy budowie linii kolejowej mogłyby rozpocząć się na przełomie czerwca i lipca. Podróż szynobusem z Lublina ma potrwać ok. 15 minut, o kwadrans krócej niż samochodemAby lotnisko mogło funkcjonować potrzebny jest również pas startowy. Prace nad jego wykonaniem postępują w szybkim tempie.Ostatecznych kształtów nabiera budynek lotniskowej straży pożarnej. Podobnie jak w terminalu trwa tu montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych.Prowadzone są nadal prace wykończeniowe elewacji oraz wykonywane są ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowychKolejny obiekt, to budynek techniczno–garażowy (BTG).

="">Tu ekipa budowlana pracuje nad wykończeniem elewacji oraz montażem instalacji.Zakończenie budowy zaplanowano na październik 2012.

Justyna Żyła
fot. Port Lotniczy Lublin
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_83343 2012-04-30 15:10   
gosc_83343 - Profil gosc_83343
w sumie i tak dlugo pociag bedzie jechał do terminala. Do Swidinika z Lublina jedzie ok 8 min , a pozniej ze swidnika jet ok 1km, wiec cos mi tu nie gra ;)
komandor 2012-04-30 14:37   
komandor - Profil komandor
no jak takie wszystko ma być nowoczesne to i ILS musi być, - Chyba
gosc_e1b18 2012-04-30 09:57   
gosc_e1b18 - Profil gosc_e1b18
Jedynie żeby zdążyli zainstalować ILS i go oblecieć, bo do tego czasu nikt poważnie nie będzie traktował lotniska.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama