×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia Scoot wystartuje w czerwcu
W maju 2011r. linie Singapore Airlines zapowiedziały utworzenie spółki córki, która zajmie się przewozami typu low-cost. Wtedy została podjęta decyzja, że rejsy dalekodystansowe nowej spółki będą obsługiwane samolotami Boeing 777-200ER. W listopadzie 2011r. nowy przewoźnik został przedstawiony pod nazwą Scoot, a w sieci pojawiła się również strona internetowa linii - Flyscoot.com. Kilka dni temu linia poinformowała, że zadebiutuje 6 czerwca codziennymi rejsami na trasie Singapur - Sydney.

- Będziemy pierwszą prawdziwą tanią linią lotniczą pomiędzy Sydney i Azją. Nie możemy się doczekać kiedy zaprezentujemy zupełnie nowy sposób podróżowania, a ceny biletów już lekko wstrząsnęły branżą - powiedział Campbell Wilson, prezes linii Scoot.Pierwszymi trasami nowej linii mają być cztery połączenia do Australii i Chin. Kolejnymi regionami do jakich linia Scoot chce zaproponować nowe trasy będą Europa (koniec 2012r.), Afryka oraz Bliski Wschód (I kw. 2013r.).

Z głównego hubu linii w Singapurze polecimy do:
  • Sydney w Australii (od 6.06)
  • Gold Coast w Australii (od 12.06)
  • Bangkoku w Tajlandii (od 5.07)
  • Tiencin w Chinach (od 23.08)
Przewoźnik rozpocznie operacje czterema samolotami 777-200ER, które pochodzą z Singapore Airlines i w pierwszym kwartale tego roku przeszły gruntowne remonty. W najbliższym czasie zostaną  wyposażone w nowy wystrój kabiny oraz otrzymają malowanie linii Scoot. Do 2016 przewoźnik planuje posiadać flotę 14 samolotów nie wykluczając przy tym zakupu zupełnie nowych maszyn 777-200LR, które posiadają większy zasięg.Kabina samolotów zostanie podzielona na dwie klasy; biznes (ScootBiz) posiadającą maksymalnie do 40 miejsc (2-3-2) oraz klasę ekonomiczną dla 360 pasażerów w konfiguracji foteli 3-4-3.

Z racji tego, że terminal dedykowanym tanim liniom został wyburzony podjęto decyzję, że obsługa rejsów linii Scoot będzie odbywała się w Terminalu 2 singapurskiego lotniska Changi.

Na początku kwietnia linia zaprezentowała także stroje personelu pokładowego.

- Proces tworzenia linii przebiega bardzo dobrze. Uruchomimy nasze połączenia z początkiem czerwca tego roku. Nasz model firmy jest oparty o niskie ceny. Operować będziemy na długich i średnich dystansach. Linia będzie niezależna i zarządzana oddzielnie od Singapore Airlines, które pozostaną jednak naszym głównym udziałowcem - dodał Wilson.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Flyscoot.comgość_054d0 - Profil
gość_054d0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie