×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Iceland: Z Krakowa na IslandięOd czerwca islandzkie linie lotnicze Iceland Express wznawiają połączenie z Krakowa do Rejkjawiku (Keflavik). To drugie po Warszawie lotnisko w Polsce, które będzie obsługiwane przez tego przewoźnika.
Rejsy będą realizowane raz w tygodniu od 8 czerwca do 31 sierpnia. Odlot z lotniska w Keflaviku zaplanowano w czwartki o 17:50, a przylot do Krakowa o 23:50. Lot powrotny będzie startował ze stolicy Małopolski w piątki o 0:50, aby wylądować na Islandii o 3:20. 

Połączenie będzie obsługiwane w formule niskokosztowej przez samoloty typu Airbus A320 zabierające na pokład 180 pasażerów. Maszyny zostały wyleasingowane przez Iceland Express od Holidays Czech Airlines. 

W środę (18.04) z okazji wznowienia rejsów do Balic odbyło się  w Krakowie spotkanie promujące działalność przewoźnika. Jego ofertę zaprezentował Marek Sławatyniec, dyrektor Iceland Express na Polskę i Litwę.

Nowością w tym roku będzie poszerzenie kanału dystrybucji biletów na rejsy islandzkiego przewoźnika. Będą one dostępne nie tylko na stronie internetowej linii, ale po raz pierwszy także w systemie rezerwacyjnym Amadeus. 

Iceland Express nie będzie natomiast oferował w nadchodzącym sezonie cieszących się w poprzednich latach sporym zainteresowaniem pasażerów rejsów z Krakowa do Nowego Jorku z przesiadką w Keflaviku.

Ceny biletów z Krakowa do stolicy Islandii zaczynają się od 116 GBP w jedną stronę (w tym 6 GBP opłaty rezerwacyjnej).

Warto przypomnieć, że linie Iceland Express są obecne w Krakowie od 2009 roku. W poprzednim sezonie obłożenie rejsów na Islandię wynosiło średnio 73%.

W tym roku przewoźnik będzie musiał jednak zmierzyć się z konkurencją. Uruchomienie połączenia z Krakowa i Warszawy do Rejkiawiku zapowiedziały bowiem także nowe islandzkie linie WOW AirLoty z Balic rozpoczną się 19 czerwca i będą realizowane we wtorki w okresie do 28 sierpnia. Za bilet w jedną stronę zapłacimy od 116 GBP (w tym opłata rezerwacyjna 1,2% ceny biletu).    

Marek Stus


gość_2382d - Profil
gość_2382d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie