Nowa strona Eurolotu pod lupą

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
18 kwietnia 2012 12:52
11 komentarzy
Reklama

Eurolot udostępnił nową odsłonę swojej strony internetowej. Pora wziąć ją pod lupę i przetestować funkcjonalność witryny.

Na stronie głównej wita nas duże logo firmy wraz z nowym motto "Zawsze z klasą". Przewoźnik prezentuje nam również swój najnowszy nabytek - samolot Bombardier Q400 NextGen. Po prawej stronie znajduje się natomiast wyszukiwarka lotów.

W zakładkach poniżej znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące rozkładu lotów, taryf, informacje dla klientów biznesowych, inne użyteczne wiadomości, profil firmy, aktualności oraz informacje kontaktowe.

W dolnej części strony głównej znajdziemy także skrót najnowszych wiadomości dotyczących Eurolotu, reklamę połączeń krajowych dostępnych już od 99 PLN, odnośnik do odprawy on-line oraz mapę połączeń obsługiwanych przez przewoźnika.

W zakładce Rozkład lotów ponownie znajdziemy mapę połączeń, a także miesięczny widok dostępnych rejsów oraz godzin na poszczególnych trasach.


Nowością jest możliwość śledzenia lotów on-line.


W dziale Taryfy w prosty i przejrzysty sposób przedstawione zostały trzy taryfy (Economy, Eurolot oraz Flex), w jakich przewoźnik oferuje bilety dla pasażerów. Szybko znajdziemy tu informację o tym, co zostało zawarte w cenie naszego biletu (przewóz bagażu, przekąska, zmiana daty podróży).


W tej samej zakładce udostępnione zostały informacje o opłatach dodatkowych, fakturach oraz płatnościach. Kolejną nowością jest także EurolotKarnet - specjalna oferta przygotowana z myślą o osobach planujących podróże na różnych trasach, dokonujących rezerwacji z większym wyprzedzeniem. Jest to karta dostępna dla 3 osób (określonych podczas podpisywania umowy), która daje nam zniżkę 
od aktualnie obowiązującej ceny.

Dla pasażerów biznesowych przygotowana została inna oferta - Eurolotpass. Jest to karta ważna na okaziciela, z której korzystać może nieograniczona liczba osób. Posiadacze tej karty mogą dokonać zakupu biletu w stałej cenie, niezależnie od terminu rezerwacji. Umożliwia ona także bezpłatną zmianę nazwiska lub terminu lotu do 2 godzin przed odlotem.


W dziale Użyteczne informacje zgromadzone zostały najważniejsze wiadomości o naszej podróży samolotem, potrzebnych dokumentach czy odprawie on-line.


Informacje o przewoźniku, jego flocie, zarządzie oraz misji znajdziemy w zakłade O firmie. Możemy tu pobrać także magazyn pokładowy w wersji elektronicznej.


Najnowsze wiadomości o działaniach Eurolotu, nowych połączeniach oraz promocjach znajdziemy w zakładce Aktualności.


Wszelkie informacje kontaktowe, zarówno telefoniczne jak i adresy e-mail do interesujących nas działów (faktury, reklamacje, czartery) znajdziemy w ostatnim dziale Kontakt.


Strona internetowa dostępna jest także w angielskiej wersj. Wygląda na to, że nie jest ona jeszcze w pełni gotowa, ponieważ jej część dalej jest w języku polskim.


Zmianie nie uległ za to system rezerwacji biletów, obsługiwany dalej przez AirKiosk.

Nowa odsłona cieszy oko nowoczesnym designem oraz grafiką. Jest przejrzysta, uporządkowana, a strona główna nie jest przeładowana informacjami czy reklamami. Wszystkie potrzebne nam wiadomości znajdziemy szybko w odpowiednich zakładkach. Spełnia oczekiwania pasażerów - w prosty i łatwy sposób zarezerwujemy tu bilet, sprawdzimy rozkład lotów, siatkę połączeń, a także dowiemy się o ofertach przewoźnika. 

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_47580 2012-04-20 00:20   
gosc_47580 - Profil gosc_47580
To nie jest wina informatyków, tylko marketingu. Widocznie nie zależy im na tych 300 tysiącach potencjalnych klientów. Z zarobkami generalnie powyżej średniej.
Spokojnie, zmienią. Tak jak inni zmieniają - flash umiera. Jobs po raz kolejny miał rację - html5 górą ;)
gosc_05a4c 2012-04-19 22:27   
gosc_05a4c - Profil gosc_05a4c
Niestety we flashu!!!! Dlaczego informatycy pomijają fakt, że znaczne grono internautów używa tabletów i innych urządzeń mobilnych do przeglądania internetu?
gosc_2d442 2012-04-19 20:24   
gosc_2d442 - Profil gosc_2d442
Jest gorzej niż było. Nie ma możliwości sprawdzenia cen na cały miesiąc ani nawet /- 3 dni. Nie działa też prawidłowo przełączanie Późniejsze loty/Wcześniejsze loty w podglądzie ceny...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama