Rzeszów: Terminal oficjalnie otwarty

17 kwietnia 2012 22:53
2 komentarze
Reklama

Dziś (17.04) miało miejsce uroczyste otwarcie nowego terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W Gali otwarcia nie mogło zabraknąć naszej redakcji. Zapraszamy na relację Justyny Żyły.
Inwestycje, której koszt wyniósł prawie 100 mln złotych można śmiało uznać za jedną z wizytówek Podkarpacia.Zaproszeni goście już przy wejściu mogli poczuć wyjątkowy nastrój towarzyszący uroczystości.

Rozpoczął ją występ artystyczny grupy tanecznej G-8.

...oraz pokaz akrobatyki rowerowej w wykonaniu Krystiana Herby.

Jednocześnie na specjalnie zainstalowanych telewizorach zgromadzeni goście mogli oglądać transmisje z lądowania kpt. Tadeusza Wrony na lotnisku. Tuż po nim został on przywitany przez prowadzących galę - Magdę Mołek oraz Mariusza Zielińskiego.Następnie głos zabrał Stanisław Nowak, prezes podrzeszowskiego portu lotniczego.Podziękował wszystkim przybyłym gościom. Wśród nich znaleźli przedstawiciele władz państwowych, na czele z wicemarszałkiem Sejmu Cezarym Grabarczykiem, władz wojewódzkich reprezentowanych przez Małgorzatę Chomycz oraz władz samorządowych reprezentowanych przez Terese Kubas-Hul, przewodnicząca podkarpackiego Sejmiku Wojewódzkiego.Na gale otwarcia przybyli również m.in liczni przedstawiciele biur podróży, touroperatorów, lokalnego biznesu, wyższych uczelni oraz lokalni liderzy partii politycznych.Łącznie w uroczystości wzięło udział ponad 400 osób. W imieniu prezydenta wystąpił Dariusz Młotkiewicz, sekretarz stanu w jego kancelarii.


Swoje przemówienie wygłosił również Cezary Grabarczyk oraz Zbigniew Rynasiewicz. Pierwszy z nich podkreślił jak ważne dla regionu jest posiadanie dobrej infrastruktury. Grabarczyk dodał również, ze rozwój Podkarpacia musi był połączony z inwestycjami prowadzących do poprawy łączności.Rynasiewicz zwrócił uwagę jak bardzo Podkarpacie zmieniło się w przeciągu ostatnich lat.O tym jak ważny jest to dzień dla Rzeszowa mówił Tadeusz Ferenc, prezydent miasta.Głos zabrał także przedstawiciel wykonawcy, firmy SKANSKA, która w terminie 15 miesięcy wybudowała terminal.Po zakończeniu przemówień odbył się kolejny występy artystyczny. Tym razem zgromadzeni goście mieli okazją podziwiać pokaz akrobatyki artystycznej z wstęgą.

Po nim przyszedł czas na najważniejszą część programu – uroczyste przecięcie wstęgi, oraz poświęcenie terminalu, którego dokonał Kazimierz Górny, ordynariusz diecezji rzeszowskiej.

Specjalnym medalem "Zasłużony dla Podkarpacia" władze sejmiku wojewódzkiego odznaczyły kpt. Tadeusz Wronę. Wrona ukończył studia na Wydziale Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej na kierunku pilotażu.

Część oficjalna zakończyła się pokazem akrobatyki w powietrzu oraz recitalem Sylwii Grzeszczak.Po nim wszyscy goście wzięli udział w bankiecie przygotowanym przez organizatorów.

Justyna Żyła
Fot. Justyna Żyła
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_67310 2012-04-18 09:00   
gosc_67310 - Profil gosc_67310
O ile dobrze mi sie wydaje, to gdy T. Wrona konczyl PRz to wydzial nazywal sie jeszcze wtedy Wydzial Mechaniczny, a dopiero potem zmieniono nazwe na Wydzial Budowy Maszyn i Lotnictwa. :)
jaro738 2012-04-18 02:15   
jaro738 - Profil jaro738
błąd: wydział BUDOWY maszyn i lotnictwa. a prawde mówiąc chodzi o konkretnie chodzi o pilotaż w pozawydziałowym ośrodku kształcenia lotniczego
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama